Meteoroloji Kayseri'yi iki önemli konuda uyardı! Aman dikkat!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Meteoroloji Kayseri'yi iki önemli konuda uyardı! Aman dikkat!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 8 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 20 Haziran'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de az bulutlu ve açık  geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 35 derece, en düşük sıcaklık ise 13 derece olması bekleniyor. 

Bölge genelinin az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatleri itibariyle yer yer kuvvetli (ani rüzgar 30-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Bölgemiz genelinde beklenenen rüzgarın yer yer kuvvetli (ani rüzgar 30-60 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji Kayseri'yi iki önemli konuda uyardı! Aman dikkat!Meteoroloji Kayseri'yi iki önemli konuda uyardı! Aman dikkat!