Macera sevenler Kayseri'nin o ilçesine akın edecek

Kayseri'nin o ilçesine yepyeni bir proje kazandırılıyor. Proje ile macera, heyecan, adrenalin, gerilim ve korku bir arada yaşanacak. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Macera sevenler Kayseri'nin o ilçesine  akın edecek
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Son zamanlarda Cam Seyir Terası ile adından sıkça söz ettiren Kayseri’nin Bünyan ilçesine yeni bir proje kazandırılıyor. ‘Macera Yolu’ adı verilen projenin yapım çalışmaları Kayseri Valiliği ve Bünyan Belediyesi işbirliği ile başladı. Bünyan’a gelen ziyaretçilere ve Bünyanlı vatandaşlara zaman geçirebilecekleri, macera, heyecan, adrenalin, gerilim ve korku duygularını bir arada yaşayabilecekleri yeni bir alan oluşturuluyor.

Macera severler Kayseri'nin o ilçesine akın akacak

Seçim öncesinde Bünyan Belediye Başkanı Selahattin Metin’in, Bünyan’ın gelişimi için tasarlayarak hazırlattığı projeler arasında yer alan ‘Macera Yolu’ projesi, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in, Başkan Metin’i ziyareti sırasında görüşülerek gerekli değerlendirme ve incelemeleri yapıldı. Proje için başlatılan hazırlık ve çalışmalar yerinde incelendi. Başkan Metin’in, Vali Çiçek’e yaptığı sunum sonrası proje onaylanarak Kayseri Valiliği ve Bünyan Belediyesi iş birliği ile projenin yapım çalışmalarına başlandı.

Macera severler Kayseri'nin o ilçesine akın akacak

Görüşmeler sonrası açıklamada bulunarak ‘Macera Yolu’ projesinin bölge için sadece bir başlangıç olduğunu belirten Bünyan Belediye Başkanı Selahattin Metin, ‘’Cam Seyir Terası bölgesi için çok büyük projelerimiz var. Bu bizim için bir başlangıç. Bünyan’ımızın gelişimi için çalışma ve projelerimize aralıksız devam edeceğiz. Sevdamız Bünyan'ımızı turizm alanında İç Anadolu’da örnek bir yer haline getireceğiz’’ dedi.

Macera sevenler Kayseri'nin o ilçesine akın akacak

Altyapı hazırlıkları ve yol yapım çalışmaları tamamlanarak alanı hazır hale getirilen projenin temel atımı gerçekleştirildi. Projenin en hızlı şekilde tamamlanarak hizmete açılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Macera severler Kayseri'nin o ilçesine akın akacak