Kur'an Kursu hocası demir çubukla çocukları darp etti!

Hacılar ilçesine bağlı Hacı Şükrü Baktır Kur'an Kursu'nda Y.Ç. isimli eğitmen yatılı kursunda eğitim gören çocukları demir çubukla dövüldüğü, çocuklardan birinin kolunda kırık meydana geldiği, diğer çocuğun ise vücudunun çeşitli yerlerinde ezikler oluştuğu iddia ediliyor. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Kur'an Kursu hocası demir çubukla çocukları darp etti!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Hacılar ilçesine bağlı Hacı Şükrü Baktır Kur'an Kursu'nda Y.Ç. isimli eğitmen yatılı kursunda eğitim gören çocukları demir çubukla dövüldüğü, çocuklardan birinin kolunda kırık meydana geldiği, diğer çocuğun ise vücudunun çeşitli yerlerinde ezikler oluştuğu iddia ediliyor.

Olay ile ilgili CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç de olay sonrası aileyi ziyaret etti. Genç ziyareti sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu. Genç, dayakçı hocanın sadece görevden alınmasının yetmeyeceğini hukuk önünde gerekli cezayı alması gerektiğini dile getirdi.

Kur'an Kursu hocası demir çubukla çocukları darp etti!

Dayakçı hocanın başka bir yerde görevlendirildiği ve görevden alınmadığı da konuşulan iddialar arasında. Şiddet gören çocuğun ailesi ise, hoca ile ilgili suç duyurusunda bulunduğu biliniyor.

Vekil Genç yaptığı açıklamada ise:

"Olay bize iletildiği anda Hacılar ilçemize intikal ettik ve aileyi arkadaşlarımız ile birlikte ziyaret ettik. Aile bizim olaya müdahil olmamızdan son derece memnun oldu ve yaşananları içtenlikle ifade etti. Şiddete maruz kalan yavrumuz ile bizzat konuştum? Nasıl kıyarsınız, demir çubukla nasıl döversiniz? Sen kendi çocuğuna fiske vurabiliyor musun ki sana emanet edilen çocuklara böyle şiddet uyguluyorsun? Çocuklarımıza kimsenin şiddet uygulamaya hakkı yok. Ülkemizde eğitimin en büyük sorunu kendini eğitim kurumları yerine koyan kurum ve kuruluşlar. Bugün Anadolu’nun birçok kentinde bu tip manzaralarla karşı karşıyayız. Aile yaşanan şiddet olayının üstüne gitmese sorumlular hiçbir adım atmayacak. Çocuklarımız ve özellikle dar gelirli vatandaşlarımız kaderlerine terk ediliyor. Yatılı kurumlarda çocukların hangi şartlarda eğitim gördüklerinin denetimi yapılmıyor. Çünkü müftülüğe, diyanet işlerine bağlı kurumlar dokunulmaz olarak görülüyor. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değil. Dayakçı hocanın sadece görevden alınması yetmez, aynı zamanda hukuk önünde de gereken cezayı mutlaka almalı." ifadelerine yer verdi.Kuran Kursu hocası demir çubukla çocukları darp etti!