Kronik hastalığı olanlar dikkat! Meteoroloji uyardı: O saatlerde dışarı çıkmayın!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kronik hastalığı olanlar dikkat! Meteoroloji uyardı: O saatlerde dışarı çıkmayın!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Yağışlı ve kuvvetli rüzgarlar geri gelecek mi? Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 19 Haziran'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bazı ilçeler parçalı ve az bulutlu geçmesi beklenir iken; Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde ise parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. 

Kayseri'de en yüksek sıcaklık 35 derece, en düşük sıcaklık ise 15 derece olması bekleniyor. 

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kayseri ve Sivas'ın doğu kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kronik hastalığı olanlar dikkat! Meteoroloji uyardı: O saatlerde dışarı çıkmayın!Kronik hastalığı olanlar dikkat! Meteoroloji uyardı: O saatlerde dışarı çıkmayın!