Kronik Hastalığı nedeniyle sağlık raporu olanlar dikkat!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporu olan hastaların ilaç ve tıbbi cihaz temini hakkında açıklama yaptı. Peki, rapor süresi uzatıldı mı? Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kronik Hastalığı nedeniyle sağlık raporu olanlar dikkat!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kronik Hastalığı nedeniyle sağlık raporu olanlar dikkat! Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporu olan hastaların ilaç ve tıbbi cihaz temini hakkında uyardı. Açıklamada, bir yıl ve daha uzun süre ilaç, tıbbi malzeme temin edilmemiş olan raporların geçerliliğinin sona ereceği ifade edildi.

Kronik Hastalığı nedeniyle sağlık raporu olanlar dikkat!

30 Haziran 2025 kararı!

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: Bilindiği üzere Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık hizmetine erişiminde aksamaya neden olunmaması ve olası bulaş riskinin azaltılması amacıyla Kurumumuz tarafından yapılan düzenlemelerle 01.01.2020 tarihi itibarı ile sonlanmış veya bu tarihten sonra sonlanacak olan kronik hastalık raporlarının süreleri uzatılmıştır. Kurumumuz internet sitesinde yayımlanan 29.11.2021 ve 21.01.2022 tarihli duyurularda yer alan Tebliğ maddeleri dışında kalan hastalıklara ilişkin tüm ilaç/sürekli kullanılan tıbbi malzemelerin rapor süreleri 30.06.2025 tarihine kadar uzatılacak olup bir yıl ve daha uzun süre ilaç, tıbbi malzeme temin edilmemiş olan raporların ise geçerliliği sona erdirilecektir.

Eczacılar Odası yönetimi de uyardı

Diğer yandan Kayseri 12'nci Bölge Eczacı Odası yönetrimi de üyelerini bu konuda uyardı. Oda yönetimi Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bu yöndeki duyurusunu kentte faaliyet gösteren Eczacılar ulaştırdı.