Konyaspor Başkanından 'Kayseri' açıklaması

Konyaspor Başkanı Ömer Korkmaz, yeni sezon hazırlıkları öncesi dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Konyaspor Başkanından 'Kayseri' açıklaması

Konyaspor Başkanı Ömer Korkmaz, 1 Temmuz'da başlayacakları yeni sezon hazırlıkları öncesinde açıklamalarda bulundu. Transfer çalışmaları, kamp hazırlıkları ve UEFA'dan aldıkları transfer yasağının kalkması gibi konulara değinen Başkan Korkmaz, "Süper Lig’de kaldığımız 26 Mayıs Pazar gününün hemen ertesinde kolları sıvadık. Yönetim kurulumuzda bir daha böylesine acı bir tecrübe yaşamamak adına, neler yapabileceğimizi uzun uzun konuştuk. Planımızı ve rotamızı belirledik. Önümüzdeki ilk hedef, kulübümüze UEFA tarafından verilen transfer yasağını kaldırmaktı. Kısa süre içerisinde Konyaspor’umuzun önündeki en büyük engel olan transfer yasağını kaldırmayı başardık" şeklinde konuştu.

‘Kamp dönemi başlıyor’

Başkan Korkmaz yeni sezonun, yeni hedefler ve heyecanlar getireceğini belirterek, "Yeni umutlar ve yeni hedefler diyerek başladığımız bu yolda, takımımız Pazartesi günü toplanacak. Konyaspor’umuz, birinci etap kamp çalışmalarını Kayacık Tesisleri’mizde yapacak. Daha sonra Kayseri’ye gidecek takımımızın üçüncü etap kamp hazırlıklarını ise yurt dışında yapmasını planlıyoruz. Şunu açıkça ifade etmek istiyorum. Yaptığımız çalışmalarımız ve tek gayemiz, Konyaspor’umuzun lige hazır olması yönündedir. Takımımız, inşallah verimli kamp dönemi geçirecek ve lige hazır olacaktır" ifadelerini kullandı.

Konyasor da 2024-25 sezonu hazırlıkları kapsamında 8 Temmuz Pazartesi Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarına başlayacak.

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi hakkında:

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes'te 4 yıl önce kurulan ve bu yıl kapasitesi 4 katına çıkarılan 1850 rakımlı Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi 6 saha ve spor salonu ile Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, Konyaspor, Gaziantep FK ve Samsunspor'un yanı sıra Belçika temsilcilerinden Almere City ile birçok futbol takımının yaz kampına ev sahipliği yapacak.