Yeşilyurt: Kim kime hesap soracak?

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Özgür Yeşilyurt: Kayserisporumuzun kayıp trilyonlarının peşine düşelim

19:51:05 | 2020-08-11

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Özgür Yeşilyurt, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye seslendi.

Yeşilyurt, Kayserispor’un sorunlarının tespiti için komisyon kurulmasının ardından yazılı bir açıklamada bulunarak,  Özhaseki’ye, “Kim kime hesap soracak?” diye atıfta bulundu.

Kayserispor’un Kayseri’nin takımı olduğunu söyleyen Yeşilyurt, “Kayseri’de gözbebeğimiz Kayserispor’un sorunlarının tespiti için AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki tarafından bir komisyon kurulmuş. Sanık sandalyesinde oturanların, mahkemede hakim olduğu nerede görülmüş? Kim kime hesap soracak? Kim sorgulayacak? kim sorgulanacak? Zaten siz ve ekibiniz değil misiniz sorumlusu ?” diye soru yöneltti.  

Kayserispor için kurulan komisyonun Ak Parti ve MHP olarak sınırlı tutulmasının yanlış bir tutum olduğunu belirterek tepki gösteren Yeşilyurt, “Kayserispor Kayseri’nin takımıdır. İktidar partisi ve onun küçük ortağının tekelinde değildir. Kurulan komisyon AKP ve MHP olarak sınırlı tutulmuştur. Biz isterdik ki Kayseri halkının tüm temsilcileri bu komisyona dahil edilsin. Her şey şeffaf bir şekilde Kayseri halkına duyurulsun. Birilerini aklamanın değil, Kayserisporumuzun kayıp trilyonlarının peşine düşelim. Kayseri kamuoyuna bildirmek isterim ki şehrimizin öz evladı Kayserisporumuzun hakkını savunacağız. Ve Kayserispor’u kimsenin tekeline vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı’nın avantaj olduğuna belirten Yeşilyurt, “Sevgili Başkanımız Sayın Berna Gözbaşı’nın kadın bir başkan olarak takımın başında olması Kayserispor için bir avantajdır. Berna başkanın Kayserispor’un başarısı için çalışacağını düşünüyorum. Ve bu doğrultuda takımımızın hak ettiği yerde olması için Berna başkanın ve Kayserispor’un yanında olduğumu belirtmek isterim. Kayserispor taraftarını ve sevgili hemşehrilerimi saygı ile selamlarım.” ifadelerini kullandı.
ETİKET :   Kayseri Haberler Son Dakika Kayseri Olay Kayseri Haberleri CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Özgür Yeşilyurt AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Berna Gözbaşı Hes Kablo Kayserispor

Tümü