Kendi işini kuran kadın sırrını anlattı

Kayseri'de yaşayan Hacer Nur Sığırcı, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.'de (KAYMEK) aldığı eğitimin ardından kendi iş yerini açtı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kendi işini kuran kadın sırrını anlattı

Kayseri’de yaşayan 2 çocuk annesi Hacer Nur Sığırcı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan KAYMEK’in kurslarına giderek, 41 yaşından sonra takı yapmayı öğrendi. Hacer Nur Sığırcı, KAYMEK kurslarında eğitim alarak, hayatına yön verdi ve kendi iş yerini açtı. Başarı hikayesini anlatan Hacer Nur Sığırcı, “Ev hanımıyım ama yeni dükkân açtım. Doğal taş, tespih ve gümüş üzerine. Türk Dili Edebiyatı mezunuyum. Zaten kurslar gitmeyi seven, kendini geliştirmeyi seven birisiyim” dedi.

Kendi işini kuran kadın sırrını anlattı

'Biz orada hayallerimizi paylaştık'

KAYMEK’in kalitesine vurgu yapan Sığırcı, "KAYMEK’e gelme serüvenimde uzun süredir taşlarla ilgileniyordum, bunu takıya, sanata dönüştürmek eksiğim vardı, araştırdım, evime çok yakın bir şekilde nasıl gidebilirim derken bunu KAYMEK’te gördüm. KAYMEK’in kaliteli oluşunu biliyordum. Alanında çok profesyonel olan hocamdan, arkadaşlarımdan çok memnun kaldım. Halen KAYMEK öğrencisiyim, hem kursuma hem de dükkânıma geliyorum. Biz orayı artık abla, kardeş gibi görüyorum, biz orada hayallerimizi paylaştık. Doğal taş önce merakla başladı, daha sonra bunu işe döktüm. Ücretsiz alabileceğiniz, herkesin evine, semtine yakın, profesyonel alabileceğiniz kurslara herkes gitsin. Sertifikasını alsın, ev hanımları evlerinde durmasınlar, bir şeyler üretsinler, insanlar tanısınlar” diye konuştu.

Kendi işini kuran kadın sırrını anlattı

'Ayağımıza hizmeti getirdi desek yeridir'

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a vatandaşlara böyle bir hizmet vermesinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Sığırcı; “Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ediyorum. O bu imkânları sağlamasa biz bu kursları göremezdik. Ayağımıza hizmeti getirdi desek yeridir” dedi.

Kendi işini kuran kadın sırrını anlattı