Kayserispor'un, Onur Bulut davasında flaş gelişme!

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Onur Bulut kararını verdi… 

Kayserispor'un, Onur Bulut davasında flaş gelişme!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayserispor ile Beşiktaş milli futbolcu için davalık olmuştu. UÇK; Beşiktaş’ı davada haklı buldu. Beşiktaş, tecrübeli futbolcu için bonservis bedeli ödemeyecek. Onur Bulut, 8 Şubat’ta sözleşmesindeki maddeyi kullanarak boşa çıktığını öne sürerek, Beşiktaş’a imza atmıştı. Kayserispor da Onur Bulut için itirazda bulunmuştu. 
Konuyu UÇK’ya taşıyan Kayserispor, Beşiktaş’ın gönderdiği 1 Milyonluk bonservis bedelini  geri iade etmişti. Sarı-Kırmızılı kulüp, bu kezde UÇK’nın verdiği karara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Kayserispor'dan da konuyla ilgili olarak, şu açıklama geldi: "Profesyonel futbolcu Onur Bulut’un Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ’ne transferi ile alakalı olarak TFF Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna açmış olduğumuz dava kurul tarafından reddedilmiştir. Maddi gerçeklikten uzak ve hukuka aykırı olduğunu düşündüğümüz bu karara karşı, süresi içerisinde TFF Tahkim Kuruluna müracaat edilecektir. TFF Yargılama süreci ardından verilen kararların adli denetim süreci de (İstinaf ve Yargıtay yolu) olacaktır. İlk derece mahiyetindeki bu hukuki süreç henüz tamamlanmamış olup, sürece ilişkin gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır."