Kayserispor da PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen takımları açıkladı.

Kayserispor da PFDK'ya sevk edildi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği'nce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve 8 Süper Lig ekibi çeşitli nedenlerden ötürü PFDK’ya sevk edildi.
Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen takımları açıkladı. Buna göre; Ümraniyespor, Sivasspor, Giresunspor, Fenerbahçe ve Galatasaray takımları Süper Lig’de son karşılaşmalarında “çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle PFDK’ya sevk edildi. Ümraniyespor, Antalyaspor, Fenerbahçe ve Kayserispor “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle; Ümraniyespor’un, “6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle; Antalyaspor, Giresunspor, Fenerbahçe ve Galatasaray “saha olayları” nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.
Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ümraniyespor Kulübü Başkanı Tarık Aksar, Kayserispor Kulübü Başkanı Ali Çamlı sosyal medya veya kulüp resmi internet sitesinde yer alan açıklamaları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verildi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan’ın, Giresunspor-Fenerbahçe müsabakasındaki “saldırısı” nedeniyle; MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Tolunay Kafkas’ın, Trabzonspor - MKE Ankaragücü müsabakasındaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle; MKE Ankaragücü futbolcusu Stylianos Kitsiou ve Sivasspor futbolcusu Mustapha Yatabare'nin “kural dışı hareketi” nedeniyle; Galatasaray Kulübü’nün 07.05.2023 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada yer alan “sportmenliğe aykırı hareket” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verildi.

Kayserispor da PFDK'ya sevk edildi

Kayserispor kulübü de geçtiğimiz hafta içinde Onur Bulut ile alakalı olarak şu açıklamayı yapmıştı: "Bu sezon deplasmanda Alanyaspor maçında verdiği kasıtlı kararlarından dolayı bir süre maç yönetmeyen Tugay Kaan Numanoğlu, daha verdiği kararların hasarları onarılmadan bu hafta deplasmanda karşılaşacağımız Konyaspor müsabakasına atanmıştır. Oynanacak Konyaspor-Kayserispor maçında hakem olarak Tugay Kaan Numanoğlu'nun görev almasını kabul etmediğimizi, futbolu yöneten değerli yöneticilere en net ifadeler ile belirttik. Bunu siz değerli kamuoyuyla da paylaşmak istiyoruz. Hatalı olduğunu düşündüğümüz bu atama kararından dönülmesini ve adil bir yönetim sergileyecek yeni bir hakemin atanmasını bekliyoruz. Yukatel Kayserispor Kulübü."

Kayserispor da PFDK'ya sevk edildi

Kayserispor, bu açıklamadan dolayı PFDK'ya sevk edildi