Kayserililerin de yer aldığı 'İncirlik üssü kuşatma' eyleminde yeni gelişme!

İsrail ve ABD'yi protesto etmek için İncirlik Üssü önünde eylem yapan kalabalıktan bir grup, askeri bölgeye girmeye çalışmakta ısrar edince bir kaz daha müdahale geldi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

Kayserililerin de yer aldığı 'İncirlik üssü kuşatma' eyleminde yeni gelişme!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İsrail ve ABD’yi protesto etmek için İncirlik Üssü önünde eylem yapan kalabalıktan bir grup, askeri bölgeye girmeye çalışmakta ısrar edince bir kaz daha müdahale geldi.

İçlerinde Kayseri'den de gidenlerin olduğu Türkiye genelinde toplanan gruplar, İsrail’in Filistin’deki katliamını ve İsrail’e destek veren ABD’yi protesto etmek üzere İncirlik Üssü’ne geldi. Öğle saatlerinde kalabalığın eylemi başladı. Polis gruba İncirlik Üssü’nün arka tarafındaki Sezai Karakoç Bulvarında yer gösterdi. Alan da demir bariyerlerle çevrildi. Ancak bir grup, polisin bariyerlerini aşıp askeri bölgeye girmek istedi. Bunun üzerine polis müdahale etti ve grubu bölgeden uzaklaştırdı.

Bir süre sonra grup tekrar askeri üsse girmek istedi. Polis yine eylemcilere müdahale etti. Polis ekiplerine askerler de destek verdi. Gruptan bazı kişilerin polise taş attığı görüldü.

Kayseri Olay'ın "Kayserililer Amerikan üssünü kuşatacak" başlıklı haberini okumak için TIKLAYIN