Kayserili boru şirketi Boğazköprü mevkiinde arsa sattı

Erbosan Erciyas Boru Sanayii Ve Ticaret A.Ş., Kocasinan ilçesinde bulunan arsalarını sattığını ve yerine yeni arsalar aldıklarını Kamu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Kayserili boru şirketi Boğazköprü mevkiinde arsa sattı

Kayseri'de imalat ve ana metal sanayinde faaliyet gösteren Borsa İstanbul Yıldız Pazr'da "ERBOS" koduyla işlem gören Erbosan Erciyas Boru Sanayii Ve Ticaret A.Ş. Kamu aAydınlatma Platormu (KAP) üzerinden yaptığı açıklama ile Kocasinan ilçesi Boğazköprü mevkiindeki arsalarını sattıklarını yerine başka bir arsa aldıklarını açıkladı.

Kayserili boru şirketi Boğazköprü mevkiinde arsa sattı

Şirketin KAP üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; "Şirketimizin mali tablolarında "yatırım amaçlı gayrımenkul" şeklinde sınıflandırılan Kayseri ili Kocasinan İlçesi Boğazköprü mevkii 145 ada 204 parselde yer alan arsamızın, Ata Karbon Maden Lojistik Ticaret A.Ş.'ye 6.410.000 TL satılmasına, buna karşılık aynı bölgede yer alan ve  arsa sahibi Ata Karbon Maden Lojistik Ticaret A.Ş. olan  145 ada 217 parsel ve 239 ada 16 parselde yer alan arsaların 3.805.000 TL bedelle satın alınmasına, arada oluşan 2.605.000 TL fiyat farkının Ata Karbon Maden Lojistik Ticaret A.Ş.'den tahsil edilmesine karar verilmiştir."

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklama için TIKLAYINIZ