Kayseri'ye sağanak yağış ve toz taşınımı geliyor!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'ye sağanak yağış ve toz taşınımı geliyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de ilkbahar  mevsmine girdiğimiz nisan ayında hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Meteorolojiden alınan verilere göre bugün sabah ve gece saatlerinde parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 27 derece, en düşük sıcaklık ise 14 derece olacak.

Bölge genelinin  parçalı ve çok bulutlu, Kayseri, Yozgat ve Sivas çevrelerinin öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürülülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 6 ila 11 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Rüzgar güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması - Ulaşımda aksamalar - Ağaç veya direklerin devrilmesi- Soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.        

Toz Taşınımı Uyarısı:  Bölge genelinde yer yer toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde düşme,  hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

Kayseri'ye sağanak yağış ve toz taşınımı geliyor!