Kayseri'ye iki yeni Cemevi yapılıyor… İşte adresi…

Kayseri'ye iki yeni Cemevi yapılıyor. Peki adres olarak neresi seçildi? Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'ye iki yeni Cemevi yapılıyor… İşte adresi…
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de Sarız Belediyesi, ilçe halkının gönlüne dokunmaya devam ediyor. Alevi vatandaşların ibadet yerleri olan Cemevi yapımı için Sarız Merkez ve Dallıkavak Mahallesi’nde projesi ve arsa mülkiyetinin Sarız Belediyesi’ne ait olan Cemevlerinin inşaat maaliyetini Kayseri Büyükşehir Belediyesi üstleniyor.

Sarız Belediyesi koordinasyonunda yapılacak Cemevlerinin, Sarız İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde 16 Aralık Cumartesi günü saat 13.00'da  temel atma töreni gerçekleşecek.

Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, törene Sarız halkını davet ederek; “Sarız Belediyemiz ve Kayseri Büyükşehir Belediyemiz tarafından ‘Sarız Merkez ve Dallıkavak Mahallesi Cemevi’ temel atma  törenine teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır” dedi.

Sarız Merkez ve Dallıkavak Mahallesi’nde yapılacak Cemevlerinin yapımının 242 günde tamamlanması bekleniyor.Kayseri'ye yeni bir Cemevi yapılıyor… İşte adresi…