Kayseri Valiliğinden okullarla ilgili açıklama…

Kayseri Valiliği okullarla ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada 'Ülke genelindeki okullarda 13 Şubat, afet bölgesindeki 10 ilde de 20 Şubat'a kadar eğitim öğretime ara verildiğini ifade etmiştir' denildi.

Kayseri Valiliğinden okullarla ilgili açıklama…
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Valiliği okullarla ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada “Ülke genelindeki okullarda 13 Şubat, afet bölgesindeki 10 ilde de 20 Şubat'a kadar eğitim öğretime ara verildiğini ifade etmiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezinde Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamalarda; ülke genelindeki okullarda 13 Şubat, afet bölgesindeki 10 ilde de 20 Şubat'a kadar eğitim öğretime ara verildiğini ifade etmiştir. Bu hususlara ilişkin duyuru Milli Eğitim Bakanlığımızın web sitesinde yayınlanmıştır. Bu sebeple il genelindeki, resmî özel kreşler, anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleki eğitim merkezleri, yaygın eğitim kurumları, olgunlaşma enstitüsü, özel öğretim kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla daha önceki eğitime ara verme kararlarına ilave olarak 09-10 Şubat 2023 tarihlerinde de iki (2) gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Okullarda eğitime ara verilen günlerde; kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerini aksatmayacak şekilde kurum amirleri tarafından gerekli planlamanın yapılarak, birimlerinde esnek çalışma sistemi uygulanabilir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.