Kayseri'nin yeni ünvan alması için başvurdular! İşte o ünvan

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kayseri'nin yeni ünvanı için başvuru yaptıklarını açıkladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'nin yeni ünvan alması için başvurdular! İşte o ünvan
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri kış ve yaz sporlarına ev sahipliği yapıyor. Özellikle kış sezonunda Erciyes’te yapılan spor etkinlikleri adından söz ettiriyor. Yine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen spor faaliyetleri dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediyesi Kayseri’nin spor şehri olması için önemli uğraşlar sarf ediyor. 

Bu kapsamda önemli bir adım atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, atılan adımı, “Spor şehri Kayseri’miz için 2024 Yılı Avrupa Spor Şehri ünvanı alması için başvurumuzu yaptık.” ifadeleri ile duyurdu. 

Başvuru kapsamında spor tesislerini ve spor faaliyetlerini görmek üzere Kayseri’ye ACES Komitesi Genel Sekreteri Hugo Alonso, kurul üyeleri Ave Sats ve Lukas Vorel ile Azerbaycan Milletvekili Mushfig Jafarov ziyaret etti. Kayseri'nin yeni ünvan alması için başvurdular! İşte o ünvanKayseri’ye gelen komite üyeleri Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti. Ziyarette Başkan Büyükkılıç, üyelere yapılan ulusal ve uluslararası spor faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Ziyarette Büyükkılıç tarafından komite üyelerine hediye de takdim edildi. 

Bu anları paylaşan Büyükkılıç, “Spor şehri Kayseri’miz için 2024 Yılı Avrupa Spor Şehri ünvanı alması için başvurumuzu yaptık. 
Bu başvuru kapsamında şehrimizdeki spor tesislerini ve spor faaliyetlerini görmek üzere şehrimize gelen ACES Komitesi Genel Sekreteri Hugo Alonso, kurul üyeleri Ave Sats ve Lukas Vorel ile can gardaşımız Azerbaycan Milletvekili Mushfig Jafarov belediyemizi ziyaret etti. 
Şehrimizde yapılan ulusal ve uluslararası spor faaliyetlerinden bahsettiğim komite üyelerine ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.