Kayseri Milletvekili Meclis'te iktidara seslendi: Geri çekin!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, elektriğe yapılan yüzde 38 oranındaki zamma tepki gösterdi. Milletvekili Ataş, 'Bu zam, vatandaşın cebine bir darbe daha indirmiş, aynı zamanda, ilerleyen günlerde a'dan z'ye her şeye zam yapılacağının da habercisi olmuştur' dedi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri Milletvekili Meclis'te iktidara seslendi: Geri çekin!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, elektriğe yapılan zamma tepki gösterdi. AKP iktidarını eleştiren Ataş, yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, ‘İktidarın görevi, vatandaşın cebine ortak olmak değil, derdine çare olmaktır’ diye konuştu.

Zamları geri çekin çağrısı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın yaşadığı sıkıntıları gündeme getirmeye devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidara yönelik olarak yapılan zamların geri çekilmesi çağrısında bulundu.

Kayseri Milletvekili Meclis'te iktidara seslendi: Geri çekin!

Bu zam, vatandaşın cebine bir darbe daha indirmiştir!

Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: 1 Temmuz itibarıyla elektriğe yüzde 38 oranında zam yapılmıştır. Bu zam, vatandaşın cebine bir darbe daha indirmiş, aynı zamanda, ilerleyen günlerde a’dan z’ye her şeye zam yapılacağının da habercisi olmuştur. Üstelik bu artış haziran ayı enflasyonuna yansıtılmayarak emekli ve memurun maaş artışına dâhil edilmemiştir. Yani yandaş elektrik şirketleri kazanmış vatandaş yine kaybetmiştir. Şimdi soruyorum: İktidar enflasyonla gerçekten mücadele mi ediyor, yoksa enflasyonu artırıyor mu? Vatandaşın cebine el atmak, yaşam standartlarını düşürmek, geçim kaygılarını artırmak ne zamandır çözüm oldu? İktidarın görevi, vatandaşın cebine ortak olmak değil, derdine çare olmaktır. Bu yüzden, yapılan bu zamlar derhâl geri çekilmelidir.