Kayseri meydanına neden TIR geldi?

Kayseri meydanına TIR geldi. Gelen TIR'da neler satılıyor? 'JOAKSTORE' TIR'ı Kayseri'de. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

Kayseri meydanına neden TIR geldi?

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı etkinlik ve faaliyetlerine ilişkin tanıtım ve lisanslı ürünlerinin satışının yapıldığı 'JOAKSTORE' TIR'ı Kayseri’ye geldi.

Cumhuriyet Meydanına kurulan 'JOAKSTORE' TIR'ı jandarmaya ait özel üretim ürünlerin satışını yapıyor. Tişörtten, kazağa, monttan, şapkaya bir çok ürünün bulunduğu TIR'a vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösteriyor. TIR'ı ziyarete gelen vatandaşlardan Doğan Kesdel, "Çok beğendim. Güzel ürünler var. Böyle şeylere zaten ilgim vardı. Buda benim için bir fırsat oldu. Gelmişken bakmak istedim. Tişörtler, şapkalar, anahtarlıklar, geçmişten günümüze askerlerimizin işaretlerini taşıyan ürünler var. Her türkün merakı vardır diye düşünüyorum. Keşke bu TIR buradan hiç gitmese" şeklinde konuştu.

TIR'ı ziyarete gelen bir diğer vatandaş Kamil Genç ise, "Çok güzel bir uygulama. Bunların bütün şehirlerde olması lazım. Genç jenerasyonumuzun jandarmanın hangi şartlarda neler yaptığını, bu memleket için ne büyük fedakarlıklara katlandıklarını anlayabilecekleri mekanlar buralar" dedi.

'JOAKSTORE' TIR'ı 18 Şubat Pazar gününe kadar Kayseri’de olacak.