Kayseri merkeze nefes aldıracak projede sona yaklaşıldı

Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan ve tamamlandığında birçok etkinliğin yapılması planlanan parkta sona yaklaşıldı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri merkeze nefes aldıracak projede sona yaklaşıldı

Melikgazi Belediyesi tarafından Kayseri şehir merkezinden bulanan 50. Yıl Dedeman İmam Hatip Ortaokulu’nun bulunduğu alan üzerine yapılan park şehir merkezine nefes aldıracak. Peyzaj çalışmaları biten, ışıklandırmaları tamamlanan ve sahnesi yapılan parkta özel günlerde etkinliklerde düzenlenmesi planlanıyor.
50. Yıl Dedeman İmam Hatip Ortaokulu’nun yıkıldığı 6000 m2 alan üzerine Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan parkın tanıtımını Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu yaptı. 

Kayseri merkeze nefes aldıracak projede sona yaklaşıldı

Park içerisinde gezerek vatandaşlara parkı anlatan Başkan Palancıoğlu şunları söyledi; “Bugün güzel bir projeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu anda şehrin tam merkezindeyiz, görmüş olduğunuz yeşil alan eski Dedeman Orta Okulunun betonarme binasının bulunduğu yer. Onu yıkmıştık gördüğünüz gibi tam 6.000 metrekare Kayseri nefes aldıracak şehir merkezinin nefes aldıracak çok güzel bir projenin son aşamasında peyzajına gelmiş olduk. Çimlerimi serildi, ışık sistemlerimiz takıldı yavaş yavaş son aşamaya geliyoruz. Hepsinden önemlisi buradaki taş binamız inşallah yakında sanat atölyelerinin olduğu böyle değişik eğitimlerin olduğu verildiği güzel bir nokta olacak.
Buralarda konserler verecek programlar yapacağız, gördüğünüz gibi çok büyük bir alan. İnşallah şehir merkezine nefes aldıracak. Yolları genişleteceğiz burada ki trafiği rahatlatacağız. İnşallah burası ücretli otopark haline gelerek vatandaşların araba deposu olmaktan, park edip gitmelerini önleyeceğiz.
Karşımızda balıkçılar var balıkçılarda oturup balık yiyip bu tarafa bakabileceksiniz nefes alacak insanlar. Dolayısıyla hakikaten şık güzel bir mekân ortaya çıkmış oluyor. Mevcut ağaçlarımızı koruduk, gördüğünüz gibi burada bir etkinlik sahnemiz var. Burada inşallah 23 Nisanlarda 19 Mayıslarda birçok etkinlik yapacağız.  Hunat Camii çok yakın, zannediyorum burası Ramazan ayında en çok ziyaret edilecek en çok kullanılacak mekanlardan birisi olacak. Cenabı Allah nice bu tür hizmetleri yapmayı nasip etsin. Gördüğünüz gibi ömrünü bitirmiş 60 65 yaşındaki betonarme binayı yıkıp yerine park yaptık. 

Kayseri merkeze nefes aldıracak projede sona yaklaşıldı

Buradan da özellikle muhalefette seslenmek istiyorum “bunlar bu okulu yıktılar, ticaret merkezi yapacaklar, otel yapacaklar” diyen arkadaşlara açılışta buraya gelmeye davet ediyorum. Görsünler burada ne kadar güzel bir yeşil alan park olduğunu. İnşallah bu binamız da bittiğinde Kayseri'nin şehir merkezinde en çok en güzel sosyal merkezlerde birisi hazır olacak.  
Selalar veriliyor Cumanızı tebrik ediyorum. Cenabı Allah'tan duamız niyazımız Gazze'deki insanlara, İsrail tarafından yapılan bu katliamın bir an önce durması ve Müslüman kardeşlerimizin bu zulümden kurtulması. Zaman birlik beraberlik zamanı, daha güçlü olursak Müslümanlara kimse eziyet zulüm etme cüretine gösteremez. Cenabı Allah bizlere birlik beraberlik nasip etsin, çalışmak için güç kuvvet nasip etsin. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz, Allah nice sağlıklı uzun ömürler versin. Onun vasıtasıyla şu anda Türkiye'nin sesinden başka ses çıkmıyor. Cenabı Allah yar ve yardımcıları olsun kardeşlerim hayırlı Cumalar” dedi.