'Kayseri kime oy vereceğini bilir'

14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partisi 28. Dönem Milletvekili Adayı olan ve seçilemediği için yeniden İl Başkanlığı koltuğuna oturan Önder Narin, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak derlediğimiz Kayseri haber bültenimiz.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Kayseri kime oy vereceğini bilir'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Önder Narin, 14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Milletvekilliği seçiminde aday gösterilmiş fakat seçilememişti. Bunun ardından Narin yeniden İl Başkanlığı koltuğuna oturdu. İl Başkanı Narin, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında seçimi değerlendiren Narin, önemli açıklamalarda bulundu. 

Yeniden Refah Partisi olarak meclis dışında da kendilerini gür sesle ifade edeceklerini söyleyen İl Başkanı Önder Narin, “14 Mayıs seçimleri için hızlı bir çalışmaya başladık. Geldiğimiz noktada 14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partisi, Kayserimizde ilk defa seçime girmesine rağmen, daha önce seçime katılmamış kadrolarıyla yola çıktığımız için de 35 bin oya yakın Yeniden Refah Partisi’ne oy verildi. Biz inanıyoruz ki bu 35 bin kişinin vebali artık Yeniden Refah Partisi Kayseri teşkilatlarının üzerindedir. Biz bu vebali biliyoruz, bize yüklenen sorumluluğu biliyoruz. Bu sorumluluk çerçevesinde Kayseri’ye yapmamız gereken hizmetleri biliyoruz.” dedi. 

Narin, partinin vaatlerinden olan polislerin özlük haklarını korumak adına istedikleri ikinci şark görevinin kaldırılmasının dün itibariyle hayata geçtiğini belirtti.

“ASIL SEÇİM 28 MAYIS’TA”
Seçime kendi amblemleri ve isimleri ile girdiklerinin altını çizen Narin, “Allah’a hamdolsun ki Yeniden Refah Partisi birileri gibi birilerinin çatısı altında 10 milletvekili veya sayılı milletvekillerini meclise göndermedi. Yeniden Refah Partisi, Fatih Erbakan liderliğinde ilk defa kendini kanıtlamak için Türkiye’nin huzurunda bir seçime girdi ve kendi amblemi, kendi ismi ve kendi adaylarıyla girdi. Geldiğimiz noktada da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 5 milletvekili ile temsil hakkı kabiliyeti kazandı. Önemli olan sayılar değil, önemli olan yapılacak işler. Dolayısıyla meclise bir Erbakan girdi ve yeni bir Erbakan dönemi başladı. Milli muhalefet ya da milli iktidar nasıl olacak, bu ülkeye nasıl hizmet yapılacak hep birlikte 5 milletvekilimizin meclisteki performansıyla göreceğiz. Biz bu milletin refahı için 5 değil 105 milletvekili ile meclise girmek isterdik fakat biz 5 vekille de inşallah neler yapılacağını göstereceğiz. Seçim bitti milletvekilleri seçildi ve meclis kuruldu. Bununla bitmedi, önümüzde 28 Mayıs Pazar günü Türkiye’nin geleceği gibi konulardaki söylentileri 28 Mayıs sabahında oyumuzu vermeye başlayarak ve akşamında da Cumhur İttifakı olarak 14 Mayıs’ta kazanmış olduğumuz büyük zaferi inşallah taçlandırarak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı büyük bir oy oranıyla, yüzde 60’a yakın oy oranıyla seçtirerek bu milletin önünde takoz olmaya çalışanlara en güzel cevabı vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

NARİN’DEN SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI
“Kayseri her zaman için milliyetçi ve maneviyatçıdır.” diyen Narin, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kendi devletine ve milletine sahip çıkmayı, nereye oy vereceğini çok iyi bilen bir şehirdir. O yüzden ben diyorum ki 28 Mayıs sabahında daha önce birilerine kızıp sandığa gitmeyen ve tepkisini ortaya koyan seçmenlerimize özellikle belirtiyorum; lütfen ülkenizin geleceğini düşünüyorsanız, çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız Allah’ın izniyle 28 Mayıs’ta sandıklara gidin. Oyunuzu kullanın ve ne olduğu belli olmayan odaklara fırsat vermeden sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oyunuzu kullanarak, Türkiye’nin önündeki bu yeni yüzyılı inşa etmeye birlikte başlayın. Milli Görüş Teşkilatları olarak, Yeniden Refah Partisi olarak milletvekili olsak da olmasak da Kayserimize hizmetimiz devam edecek. Asıl olan vatandır gerisi teferruattır. Bizim Milli Görüş Teşkilatları olarak makam mevki gibi problemlerimiz olmuyor. Genel merkezimiz kimi uygun görüyorsa biz de ona tabi olup devam ediyoruz. Dolayısıyla genel merkezimiz şu anda bize il başkanlığı görevimizi yürütmemizi söyledi. Genel merkezimiz başka bir tasarrufta bulunana kadar Kayserimize hizmet etmeye ve il başkanlığı görevimize devam edeceğiz.”