Kayseri için kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aralarında Kayseri'nin de bulunduğu bazı illeri kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri için kuvvetli yağış uyarısı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte yağışlı havalar yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. Ağustos ayında 39 dereceyi gören Kayseri içinde Meteoroloji Bölge Müdürlüğü açıklamalarda bulundu. 
İç Anadolu ve Orta Karadeniz'de gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden itibaren Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum, Kastamonu'da yerel olarak kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram), Samsun'un doğusu ile Ordu'nun batısında yer yer çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kilogram) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Yağışların, pazartesi sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor
Ayrıca yarın günün ilk saatlerden itibaren İç Anadolu'nun kuzey ve doğusundaki Ankara, Eskişehir'in güney ve doğusu, Konya'nın kuzeyi, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde'de aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin diliyor.

Orta Karadeniz'de ve İç Anadolu da görülecek yağışlar nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.