Kayseri'den 4 proje Adana'da yarışacak

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Gençlik Merkezi yıl sonu programı düzenledi. Program renkli anlara sahne olurken Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Kayseri'den 4 proje Adana'da yarışacak
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK tarafından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı Gençlik Merkezleri Yıl Sonu Programı gerçekleştirildi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, binlerce öğrenciye KAYMEK'te 141 alanda kurs verildiğini söyledi.

Kayseri'den 4 proje Adana'da yarışmalara katılacak

KAYMEK'İ üniversiteye benzeten Büyükkılıç, kursların ufuk açıcı olduğunu anlattı.
Programda gençlerin yıl sonu etkinliği ile mutlu anlarını paylaştıklarını vurgulayan Büyükkılıç, "Hem ekonomiye canlılık kazandırıp hem yavrularımızın donanımlı, eğitimli, kurslarla sertifikalarla adeta özgüven içerisinde çalışma yapıyor olması bizleri keyiflendiriyor." dedi.

Kayseri'den 4 proje Adana'da yarışmalara katılacak

KAYMEK'in geri dönüşüm, sıfır atık projeleriyle önemli çalışmalara imza attığını belirten Büyükkılıç, atık malzemelerin boşa gitmediğini ve hepsinin değerlendirildiğini ifade etti.
TEKNOFEST için de çalışma yürütüldüğüne değinen Büyükkılıç, 4 projenin Adana'da düzenlenecek yarışmalara katılacağını kaydetti.

Programda, KAYMEK sergisi ile müzik kulübü öğrencilerinin türkü dinletisi, halk oyunları gösterisi ve Türk İslam Bilginleri Tiyatro Gösterisi etkinlikleri de beğeniye sunuldu.