Kayseri'deki 'ölüm yolu' Meclis gündeminde

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Kayseri'de 'ölüm yolu' olarak anıldığını söylediği o yolu meclis gündemine taşıdı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'deki 'ölüm yolu' Meclis gündeminde
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Aşkın Genç, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuştu. Milletvekili Genç, Hacılar ve Felahiye ilçelerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.

Hacılar-Erciyes yolunun “ölüm yolu” olarak anıldığını belirten Genç, “Daha fazla can kaybı yaşanmadan Hacılar-Erciyes yolunun güvenli hale getirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması gerekmektedir” dedi.

Kayseri'deki 'ölüm yolu' Meclis gündeminde

Genç, konuşmasında şunları kaydetti:

“Hacılar ilçemizin Erciyes yolunda yıllardır onlarca ölümlü kaza meydana gelmiş olup, maalesef yol üzerinde hiçbir iyileştirme çalışması yapılmamıştır. Vatandaşlarımızın "ölüm yolu" olarak adlandırdığı bu yol için 2021 yılında başlatılan projede ne yazık ki bugüne kadar hiçbir adım atılmamıştır. Daha fazla can kaybı yaşanmadan Hacılar-Erciyes yolunun güvenli hale getirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması gerekmektedir.
Diğer bir önemli konu ise Felahiye ilçemizde yıllardır sözü verilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Göğdere yolu, adeta yılan hikayesine dönmüş durumda. Bu yolun yapımının sürekli ertelenmesi, yurttaşlarımızın mağduriyetine neden olurken bölgenin potansiyelini kullanmaktan da alıkoymaktadır. Vatandaşlarımız bir an önce Göğdere yolunun yapılması için gerekli adımların atılmasını bekliyor.”