Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!

Kayseri'de bulunan cezaevinin depreme dayanıksız çıktığı ifade edildi. Yaşanan bu yöndeki gelişmenin ardında cezaevinin yıkımına başlandı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bulunan eski cezaevi binası yıkılıyor. Binanın yıkılma gerekçesi ise depreme dayanıksız olması. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler ve sonrasında yaşanan gelişmelerle birlikte yapılan incelemelerde eski cezaevi binasının depreme dayanıksız olduğu dile getirildi. Bu gelişmenin ardından Yahyalı Belediyesi de bölgede yıkım çalışması başlattı. 

Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!

Ekipler, iş makineleri ile binanın yıkımını gerçekleştirdi. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İlçemizde bulunan eski cezaevi binası depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılmaya başlandı" ifadelerini kullandı.

Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!

Eylül ayında da yol genişleme çalışmaları ile duvarları yıkılmıştı

Diğer yandan Eylül ayında da yol genişletme çalışmaları kapsamında cezaevinin duvarları yıkılmıştı. Belediye Başkanı Öztürk, “Bu yol ambulansların acil şekilde kullandığı ve çevre yoluna en yakın yoldur. Burada cezaevi duvarını yıkarak, dar olan yolu genişletiyoruz” açıklaması yapmıştı. 

Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!

Daha önce tekstil atölyesi yapılacağı ifade edilmişti!

Öztürk ayrıca, "Cezaevini ilçemize en hayırlı şekilde değerlendirerek, mevcut tekstil atölyemize ek olarak burayı inşallah hizmete açacağız. Kadın istihdamına desteğimiz hep sürecektir. İlçemize hayırlı olsun” demişti. 

Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!Kayseri'deki cezaevinin yıkımına başlandı!