Kayseri'deki 'Ballı villa skandalı' Meclis gündemine taşındı

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri'de belediyelerde yaşanan ballı villa iddialarını gündeme taşıdı.  Ankara ve İstanbul'da AKP döneminde yaşanan yolsuzluklarla ilgili hiçbir adım atılmadığını ve dava dosyalarının yıllardır bekletildiğini kaydeden Ataş, 'Kayseri'de de milletin parası çalındı, yine kamunun kaynakları yandaşlara aktarıldı ama hiçbir şey olmadı' dedi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'deki 'Ballı villa skandalı' Meclis gündemine taşındı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’de belediyelerde yaşanan ballı villa iddialarını gündeme taşıdı.  Ankara ve İstanbul’da AKP döneminde yaşanan yolsuzluklarla ilgili hiçbir adım atılmadığını ve dava dosyalarının yıllardır bekletildiğini kaydeden Ataş, “Kayseri’de de milletin parası çalındı, yine kamunun kaynakları yandaşlara aktarıldı ama hiçbir şey olmadı. AKP’li Büyükşehir Belediyesinin yaptığı ihalede yaklaşık 800-900 milyon lirayı bulan arsalar toplam 70 milyon liraya satıldı. Bu olayın altından belediye yöneticileri ve akrabaları çıktı. Peki, ne oldu? Hiçbir şey” dedi. 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “AKP iktidarında hemen hemen her gün ülkemizi sarsan ve adaleti ayaklar altına alan bir başka sorunla yüzleşmek zorunda kalıyoruz. Bugün öyle bir noktaya geldik ki kamunun parasının nereye harcandığı belli bile değil, kaynaklar birilerinin cebine hoyratça aktarılıyor, milletin alın teri çalınıyor, bunu söyleyenler ise terörist ilan ediliyor” dedi. 
Yolsuzluğu yapanlar değil, bu yolsuzlukları anlatan gazeteciler cezaevine gönderiliyor
“Medyaya baskı yapılarak yolsuzluğu yapanlar değil, bu yolsuzlukları anlatan gazeteciler cezaevine gönderiliyor, iktidarın elindeki yargı ise tüm bu yolsuzluklara seyirci kalıyor” diyen Ataş, Meclis’te yaptığı konuşmada 2019 yılında el değiştiren ve AKP’nin kaybettiği belediyelerde başlatılan yolsuzluk soruşturmalarına dikkat çekti. 
AKP iktidarında kaybeden hep millet olmuştur
Milletvekili Dursun Ataş, “2019 seçimleri sonrasında İstanbul, Ankara Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere AKP'li birçok belediye el değiştirmiş, bunun üzerine de yeni belediye başkanları ve belediye yöneticileri yolsuzluk iddialarıyla ilgili soruşturmalar başlatmıştır. Bu belediyelerin yaptığı iç soruşturmalar sonucu birçok yolsuzluk tespit edilmiştir, bahsedilen yolsuzluk miktarları milyarlarca doları bulmaktadır. Bakın, sadece Ankapark’a baktığımızda yolsuzluğun boyutu ortaya çıkmaktadır. Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde yapılan ve 801 milyon dolara yani 23 milyar liraya mal olmuş Ankapark’tan geriye dinozorla dolu 1 milyon 300 metrekarelik bir enkaz kalmıştır. Üstelik bu dinozor park Ankara Büyükşehir Belediyesinin yaptığı soruşturmalarda ortaya çıkan tek yolsuzluk da değildir, bunun gibi daha yüzlerce yolsuzluk tespit edilmiştir” diye konuştu.

Kayseri'deki 'Ballı villa skandalı' Meclis gündemine taşındı

AKP’nin İstanbul’da yaptığı yolsuzluk dosyaları 3 yıldır bekletiliyor
İstanbul'da da durumun Ankara'da yaşananlardan farklı olmadığına dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yapılan toplam 30 milyar liralık yolsuzluk tespit edilmiştir. Bu yolsuzluk 36 dosya olarak hazırlanmış ancak önceki İçişleri Bakanının imzasıyla yolsuzluk dosyalarına dair işleme konulmama kararı verilmiştir; buna karşı Danıştay’a yapılan itiraz ise üç yıldır bekletilmektedir” dedi.
AKP'nin mevcut belediyelerinde yolsuzluk iddiaları var ama soruşturma izni verilmiyor
AKP’nin kaybettiği diğer belediyelerde de benzer durumların ortaya çıktığını belirten İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Diğer el değiştiren belediyelerde de hep benzer durumla karşılaşmaktayız. Üstelik şu an AKP'nin mevcut belediyelerinde yolsuzluk iddiaları bulunmaktadır ancak İçişleri Bakanlığı bu iddiaları incelemediği, denetlemediği gibi yapılan suç duyurularına karşı da soruşturma izni vermemektedir. Bu yolsuzluk izlerine Sayıştay raporlarında da rastlanmakta, Sayıştay da üstüne gidememekte, detaylı inceleme yapamamaktadır” diye konuştu. 
Kayseri’de de milletin parası çalındı, yine kamunun kaynakları yandaşlara aktarıldı ama hiçbir şey olmadı
Kayseri’de ortaya çıkan ballı villa iddialarını da gündeme taşıyan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te yaptığı konuşmada Kayseri örneği verdi. Ataş, “Seçim bölgem Kayseri’den bir örnek vereyim. Uzun bir süre ballı villa arsaları olayıyla çalkalandı tüm Kayseri ve memleket. AKP’li Büyükşehir Belediyesinin yaptığı ihalede yaklaşık 800-900 milyon lirayı bulan arsalar toplam 70 milyon liraya satıldı. Bu olayın altından belediye yöneticileri ve akrabaları çıktı. Peki, ne oldu? Hiçbir şey olmadı. Yine milletin parası çalındı, yine kamunun kaynakları yandaşlara aktarıldı” dedi.
AKP iktidarında kaybeden hep millet olmuştur
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, konuşmasında ayrıca şu ifadeleri kullandı: Atalarımız “Balık baştan kokar.” dermiş. Tıpkı sarayın yarattığı yandaşlar gibi AKP'li belediyeler de kendi şehirlerinde yandaşlar yaratmıştır. AKP'li belediyeler imar rantlarıyla, ihalelerle kimin ne kadar kazanacağını belirlediklerini geçtik, kimin ne kadar kaybedeceğine de karar verme hâline gelmiştir ve AKP iktidarında kaybeden hep millet olmuştur” ifadelerini kullandı.