Kayseri'de yeni Meclis kuruldu! Ünlü isim de açılış için geldi

Ünlü Ekonomist Kayseri'ye geldi. Geçtiğimiz yıllarda en iyi iş kitabı seçilen 'Olaylarla Türkiye Ekonomisi' isimli kitaba imza atan ünlü isim Prof. Dr. Emre Alkin, Kayseri'ye kimin davetlisi olarak geldi? Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de yeni Meclis kuruldu! Ünlü isim de açılış için geldi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Ünlü Ekonomist Kayseri'de konuştu. Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasına üye meslek mensuplarından iş yerlerinde çalışan mali müşavirlerin sorunlarını gündeme getirmek için kurmuş olduğu Hizmet Akdi ile Çalışanlar Meclisi açılış töreni oda hizmet binasında yapıldı. 

Kayseri'de yeni Meclis kuruldu! Ünlü isimde açılış için geldi

Alkin: Hayırlı olsun

Açılışa misafir konuşmacı olarak katılan Ünlü ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin yaptığı konuşmada Dünya ve Ülke gündemini ilgilendiren önemli konulara ilişkin analizlerini paylaştı.

Kayseri'de yeni Meclis kuruldu! Ünlü isimde açılış için geldi

Kayseri’ye daha önce birçok kez geldiğini dile getiren Prof. Dr. Emre Alkin söz konusu açılışta bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu dile getirerek meclisin hayırlı olmasını diledi.

Kayseri'de yeni Meclis kuruldu! Ünlü isimde açılış için geldi

Meslek sorunlarına çözüm arıyorlar

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Yedikaya Prof. Dr. Emre Alkin’e vermiş olduğu kıymetli bilgilerden dolayı teşekkür ederek, açılışı gerçekleştirilen meclisin hayırlı olmasını diledi. Başkan Yedikaya meclisin gündeminde de konu olan mesleki sorunlardan bahsederek, söz konusu meclisin ilerleyen zamanlarda bir çok soruna çözüm oluşturacağına olan inancını dile getirdi.

Kayseri'de yeni Meclis kuruldu! Ünlü isimde açılış için geldi

Prof. Dr. Emre Alkin kimdir?

Prof. Dr. Emre Alkin; Saint Michel Fransız Lisesi’ni 1987 ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni de 1991’de bitirdikten sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. 1996 yılında Doktorasını yine aynı Üniversite’de tamamlayarak ve 1997’de “doçent”; 2002 yılında ise “profesör” unvanını aldı.

1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2000 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Emre Alkin; ekonomi yorumculuğu ve köşe yazarlığı  da yapmaktadır.

2011-2021 yıllarında Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcılığı yapmış olan Alkin, İzmir’in spor kulüplerinden Göztepe Sportif A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği yapmıştır. 2017 – 2019 yılları arasında Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Ekim 2021’de İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü olarak atanan Alkin, “Uzlaşmazlık Çözümü” konusunda şirketler ve kamu arasında ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmaktadır. Ödeme Sistemleri, Mobil Teknolojiler, Finans ve Mali Konular ile ilgili uluslararası şirketlerde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Emre Alkin’in; “Risk Management”, “Finansal Aracılığın Evrimi”, “Bankalarda Risk Yönetimine Giriş”, Yalın Alpay’la birlikte kaleme aldığı “Dünden Bugüne Gaziantep”, “Her Şey Ekonomi Değil” , “Paylaşmasak Olmazdı”, “Fikret Mualla’nın Sanatı” ve 2017 yılının en iyi iş kitabı seçilen “Olaylarla Türkiye Ekonomisi” isimli, biri İngilizce olmak üzere farklı konularda kitapları bulunmaktadır. Ayrıca insan ilişkilerinin dünden bugüne evrimi üzerine yazdığı “Seve Seve Aldattım” isimli kitabı da 2017’nin çok satan kitaplar arasında yer almıştır. 2018 Eylül ayında çıkan “Mükemmeli Arayan Kadın” isimli ilk romanı ile de büyük ses getirmiştir. 2019 yılının Kasım ayında çıkmış olan “İktisattan Çıkış “kitabı oldukça beğenilmiş ve tüm geliri Mutluluğun Adresi Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne bağışlanmıştır. Mart 2022 yılında çıkan “İktisada Yeniden Giriş” adlı kitabının tüm gelirini Topkapı Üniversitesi Öğrenci Kulüplerine bağışlanmıştır. 2023 yılında çıkan “Hayatına Değer Kat” isimli kitabının gelirini Darüşşafaka Cemiyeti’ndeki çocuklara bağışlanmıştır. Prof. Dr. Emre Alkin, iki çocuk babası olup, Türkçe, İngilizce ve Fransızca konferanslar vermektedir.