Kayseri’de ulaşımda panik butonu ve tek tip dönemi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşım konusunda devrim niteliği taşıyan projeleri hayata geçiriyor. Ulaşıma panik botunu, kamera takibi ve tek tip kıyafet geliyor…

14:47:03 | 2017-08-29

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bir süre önce teslim alınan ve ilçelere hizmet verecek minibüslerle ilgili yaptığı açıklamada sürücülerin de tek tip kıyafet giyeceğini söyledi. Sürücülerin aynı zamanda yaka kartı da takacağını kaydeden Başkan Çelik, alınan yeni araçların kamera kayıt sistemi ile takip edileceğini ve araçlarda yolcular ve sürücü acil panik butonunun da bulunacağını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2017 yılını ulaşım yılı ilan ettikten sonra Türkiye’de dikkat çekecek uygulamaları da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kentte farklı noktalarda alt geçit ve kavşak çalışmaları devam ederken araç filosu konusunda da iyileştirme sürüyor. Geçtiğimiz hafta 164 yeni aracın teslim alınmasının ardından araçların ilçelerde hizmet vereceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, alınan araçlar ve sürücüleri ile ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı. Başkan Çelik, alınan yeni araçların kamera kayıt ve araç takip sistemi ile uzaktan an be an kontrol edileceğini söyledi.

TEK MERKEZDEN OTOKONTROL YAPILABİLECEK

Diğer yandan alınan araçlarda aynı zamanda Türkiye'de ilk olarak gösterilen  panik butonu bulunacak. Yolcular ve sürücü acil durumda panik butonu ile filo yönetim merkezine acil durum bildirimi yapabilecek. Böylece yaşanabilecek bazı olumsuzlukların da önüne geçilmiş olacak. Teknolojik imkanlardan faydalanılarak, alınan güvenlik önlemleri dikkat çekerken sürücüler de bundan böyle tek tip kıyafet giyecek. Sürücüler, aynı zamanda kendilerini tanıtan yaka kartlarını da sürekli takmak zorunda.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Ulaşım İlçeler Merkez Tek tip kıyafet Yaka kartı Panik butonu Başkan Mustafa Çelik Büyükşehir Belediye

Tümü