Kayseri'de suya zam mı gelecek, indirim mi? Gözler o toplantıda!

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi genel kurulu, gündeminde bulunan maddeleri görüşüp karara bağlamak üzere 14 Kasım tarihinde toplanacak.

Kayseri'de suya zam mı gelecek, indirim mi? Gözler o toplantıda!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kısa adı KASKİ olan Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi genel kurulu, gündeminde bulunan maddeleri görüşüp karara bağlamak üzere 14 Kasım tarihinde toplanacak. Kayseri Büyükşehir belediyesi meclis salonunda yapılacak olan toplantının saat 15.30’da başlayacağı öğrenilirken 9 madde üzerinde görüşülüp karara bağlanacağı duyuruldu.

Yapılan duyuruya göre 2023 yılı yatırım programı, 2023 yılı performans programı, 2023 yılı ücret tarifelerinin görüşülmesi ile 2023-2025 tarihleri arasındaki gelir gider bütçesi de görüşülecek. Gerçekleştirilecek olan genel kurulda denetçi seçimi ve ücreti de belirlenmesi beklenirken, kadro ihdası, yönetmeliklerde olan değişiklikler ve yönetim kuruluna taşınmazların satış ve takas yetkisi verilmesi de gündemde konuşulacak olan konular arasında yer alıyor.

Bilindiği üzere Kayseri, Mardin ve Malatya illerinden sonra 9.84 TL ile ucuz su tüketimi sağlayan illerden üçüncü sırada yer almakta ve Kayseri’de bulunan öğrenciler yarı yarıya indirimli su kullanmakta.