Kayseri'de şehit olan pilotun baba ocağına ziyaret

Kayseri'de şehit olan Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in baba ocağına Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ziyaret etti. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Kayseri'de şehit olan pilotun baba ocağına ziyaret

Kayseri'de 5 Haziran günü kaza kırıma uğrayan uçakta şehit olan Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in baba ocağına Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi ziyarette bulundu.

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi, şehit olan Topçu Astsubay Üstçavuş İsmail Tetik ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in ailesine ziyarette bulunarak bayramlarını kutladı.
Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Kurban Bayramı çerçevesinde şehit ailelerine ziyaretler gerçekleştirdi. Aksoy çifti ilk olarak 2004 yılının ekim ayında 1'inci Özel Kuvvetler Tugayı 1'inci Özel Tabur Komutanlığı emrinde görev yaparken Şırnak Cudi Dağı Şahtepe mevkiinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Topçu Astsubay Üstçavuş İsmail Tetik'in Kurtuluş mahallesinde bulunan evini ziyaret etti. Ardından Kayseri'de bu yıl 5 Haziran'da eğitim uçuşu sırasında yaşanan kaza sonucu şehit olan Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in Şeker mahallesindeki baba ocağına giden Vali Aksoy ve eşi, ailelerle yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. Şehit evindeki vatandaşların Kurban Bayramı'nı da kutlayan Aksoy çifti, ziyaretlerin sonunda toplu fotoğraflar çekindi.

Kayseri'de şehit olan pilotun baba ocağına ziyaret

Olay

Kayseri'de 5 Haziran 2024'te saat 10.00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı Kocasinan ilçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştü.Kaza kırıma uğrayan uçakta bulunan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen şehit olmuştu.