Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama

Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama yapıldı. Avrupa Şampiyonu olan Muammer Şahin, İl Müdürlüğü önünde coşkuyla karşılandı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonasında 55 kg koparmada 112 kg’lık kaldırışıyla altın madalyanın sahibi olan Kayserili sporcumuz Muammer Şahin için Genlik ve Spor İl Müdürlüğünce görkemli bir karşılama töreni düzenlendi. 

Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama
Müdürlük hizmet binası önünde düzenlenen karşılama törenine İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Şube Müdürleri, İl Müdürlüğü personeli, sporcular ve basın mensupları katıldı.

Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama


Karşılama töreninde İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, "Kayserimiz, Gençlik ve spor İl Müdürlüğü’müz ve sporun tüm paydaşları adına sevinçli bir günümüz. Çünkü, Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası’nda uzun yıllardır bu spora emek veren Muammer Şahin’in 112 kilogram koparmada şampiyon olması başta ülke sporumuza, şehrimizin sporuna, özellikle halter sporunun çıkış sağladığı şu günlerde idol sporcu olması, disiplini ve ağabeyliği ile bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırdı. Ailesine, hocalarına ve camiamıza hayırlı olsun. Çünkü böyle şampiyonlarımız kolay yetişmiyor. Büyük emekler sarf ediyor. Gecesini gündüzüne katıyor ve sakatlıklarla boğuşurken bu şampiyonlukları elde ediyor. Muammer yılmadı ve bu şampiyonluğu elde etti. Mücadelenin nasıl verildiğini çok iyi gördüm. Sporcumuzu, antrenörünü ve ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama

Şampiyon sporcu Muammer Şahin ise; “18 senenin emeğini şuan Avrupa Şampiyonu olarak evime dönerek veriyorum. Çok çetin yollardan geçtik. Ben 2011 yılından beri Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmeye çalışıyorum. Bunun halter gibi branşta zorluğu var. Çok sakatlıklar yaşadım ama asla pes etmedim. Buradan bütün genç kardeşlerime de ‘asla pes etmemeleri gerektiğini’ söylemek istiyorum. Bu madalyayı Türkiye Cumhuriyeti’ne armağan ediyorum" diye konuştu. 

Kayseri'de şampiyona Mehterli karşılama
Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı daha sonra milli sporcuyu makamında konuk ederken çeşitli hediyeler takdim etti.