Kayseri'de mülteciler için 3 anaokulu yapılacak! Peki, hangi mahallelere...

Kayseri'de, Avrupa Birliği Yardım Programı çerçevesinde mülteciler için 3 anaokulu yapılacak. Peki bu okullar hangi mahallelere yapılacak. Detaylar Kayseri Olay Haber Merkezi olarak hazırladığımız Kayseri haber bülteninde....

Kayseri'de mülteciler için 3 anaokulu yapılacak! Peki, hangi mahallelere...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Millî Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında, "Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi" kapsamında "Türk ve Suriyeli çocukların yararlanacağı" diye ifade edilen okul inşaatları Kayseri'de de başlıyor. Peki, aralarında Kayseri'nin de yer aldığı 19 ilde hayata geçirilecek proje kapsamında Kayseri'de okulların yapılacağı mahalleler hangileri? 

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel MüdürlüğüAvrupa Birliği Türkiye'deki Mülteciler İçin AB Mali Yardım Programı (FRIT) Fonu Bünyesinde Alman Kalkınma Bankası (KfW)  İşbirliği İle Yürütülen Kriz Zamanında Herkes İçin Eğitim III Projesi çerçevesinde Kayser'de toplam 3 Anaokulu ve eklentileri yapım işi için ihale duyurusu yapıldı. 

Konuyla ilgili olarak yapılan ihale duyurusunda "Milli Eğitim Bakanlığı'nın, AB'nin Türkiye'deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında hibe aldığı" ifade edildi. 

İhale duyurusunda şu ifadeler yer aldı: Türkiye Cumhuriyeti, Milli Eğitim Bakanlığı, Alman Kalkınma Bankası (KfW) (bundan böyle "KfW" ya da "Banka" olarak anılacaktır) aracılığı ve yönetimi altında Avrupa Birliğinden, Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi’nin giderlerine yönelik olarak AB'nin Türkiye'deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında bir hibe almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bahsi geçen hibenin bir kısmını Kayseri İli sınırları içinde toplam 3 Anaokulu ve eklentileri Yapımı İşinin 1 paket altında gerçekleştirileceği sözleşme kapsamındaki harcamaları kullanma arzusundadır. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü, firmaları, aşağıdaki tabloda belirtilen inşaat sözleşme paketi kapsamındaki eğitim yapılarının anahtar teslimi götürü bedel inşaatı işleri için KfW’nın Satınalma Düzenlemeleri Kılavuzu‘nda tariflenen esas ve usuller doğrultusunda, Ulusal Rekabetçi İhale (National Competitive Bidding) yöntemiyle kapalı tekliflerini sunmaya davet etmektedir. İhale paketi için teklif dosyaları 2.000.000,00 TL veya karşılığı aynı tutara gelecek şekilde farklı bir para birimi üzerinden düzenlenmiş geçici teminatla birlikte aşağıda verilen adrese en geç 04/07/2023 Salı günü saat (yerel saatle) 11:00’e kadar teslim edilmelidir. Elektronik teklifler kabul edilmeyecektir.

OKULLAR HANGİ MAHALLELERDE YAPILACAK?
Diğer yandan mülteciler için yapılacak okulların Kayseri'de hangi mahallelerde yapılacağı da merak konusu oldu. Peki bu okullar nerelere yapılacak. Kayseri'de proke kapsamında toplam 5 okul yapılacağı belirtiliyor. Bu okullardan 4'ü betonarme 1'i prefabrik olacak. Peki ihaleye konu olan 3 okul Kayseri'de hangi mahallelerde. Yapılacak yerleri de belirlenen anaokulları, Melikgazi (Mimar Sinan) 8 derslikli,  Kocasinan (Ertuğrul Gazi) 8 Derslikli ve Melikgazi  (1.Eskişehir) 6 Derslikli Anaokulu olarak belirlendi. 

İşte "Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ihaleye davet" başlığıyla yapılan o duyuru...

İHALEYE DAVET (İD)

Türkiye Cumhuriyeti
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü
Avrupa Birliği Türkiye'deki Mülteciler İçin AB Mali Yardım Programı (FRIT) Fonu Bünyesinde KfW İşbirliği İle Yürütülen Kriz Zamanında Herkes İçin Eğitim III Projesi
Kayseri İlinde Toplam 3 Anaokulu ve Eklentileri Yapım İşi
(FRIT-III-KFW-AY-08)

Türkiye Cumhuriyeti, Milli Eğitim Bakanlığı, Alman Kalkınma Bankası (KfW) (bundan böyle "KfW" ya da "Banka" olarak anılacaktır) aracılığı ve yönetimi altında Avrupa Birliğinden, Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi’nin giderlerine yönelik olarak AB'nin Türkiye'deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında bir hibe almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bahsi geçen hibenin bir kısmını Kayseri İli sınırları içinde toplam 3 Anaokulu ve eklentileri Yapımı İşinin 1 paket altında gerçekleştirileceği sözleşme kapsamındaki harcamaları kullanma arzusundadır.

 T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü, firmaları, aşağıdaki tabloda belirtilen inşaat sözleşme paketi kapsamındaki eğitim yapılarının anahtar teslimi götürü bedel inşaatı işleri için KfW’nın Satınalma Düzenlemeleri Kılavuzu‘nda tariflenen esas ve usuller doğrultusunda, Ulusal Rekabetçi İhale (National Competitive Bidding) yöntemiyle kapalı tekliflerini sunmaya davet etmektedir.

İnşaat Sözleşme Paketi – (FRIT-III-KFW-AY-08)

Kayseri İlinde Toplam 3 Anaokulu ve Eklentilerinin anahtar teslimi götürü bedel inşaatı işi tek bir sözleşme paketi altında gerçekleştirilecektir

(FRIT-III-KFW-AY-08)

S. No İl İlçesi

Yapı Sınıfı

Ada-Parsel Bilgisi

1 Kayseri  Melikgazi (Mimar Sinan)

8 Derslikli Anaokulu

1768/1 2

Kayseri  Kocasinan (Ertuğrul Gazi)

8 Derslikli Anaokulu

534/2 3 Kayseri  Melikgazi   (1.Eskişehir)

6 Derslikli Anaokulu 1836/4                                                                                             

Teklif sahipleri, ihtiyaç duydukları ilave bilgileri ve ihale şartnamesini Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü'nün aşağıda belirtilen adresinden mesai saatleri olan 09:00-18:00 arasında temin edebilir ve inceleyebilirler. Teklif sahipleri aşağıdaki adrese yazılı olarak başvurabilecek, bu paket ile ilgili ihale şartnamesini 500.00- TL aynı adresten satın alabileceklerdir. İhale şartnamesi bedeli, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü adına Millî Eğitim Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü'nün IBAN-NO:  TR02 0000 1001 0000 0350 15 40 35 nolu hesabına yatırılacaktır. İhale dosyası satın alınırken başvuru işlemi sırasında ihale ile ilgili referans numarası FRIT-III-KFW-AY-08 olarak mutlaka belirtilecek ve bu referans numarası ilgili dekontta yer alacaktır. Yatırılan bedel, hiçbir nedenle iade edilmeyecektir. 

Teklifler, teklif açılış tarihinden itibaren 90 takvim günü süreyle geçerli olacaktır. İhale paketi için teklif dosyaları 2.000.000,00 TL veya karşılığı aynı tutara gelecek şekilde farklı bir para birimi üzerinden düzenlenmiş geçici teminatla birlikte aşağıda verilen adrese en geç 04/07/2023 Salı günü saat (yerel saatle) 11:00’e kadar teslim edilmelidir. Elektronik teklifler kabul edilmeyecektir.

Teklifler, teklif sahiplerinin temsilcilerinden hazır bulunanların önünde, aşağıdaki adreste aynı gün ve saatte açılacaktır.

Geç verilen teklifler kabul edilmeyecek ve açılmadan iade edilecektir.
Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü
MEB Beşevler Kampüsü B Blok 06500, Beşevler, Ankara, Türkiye
Tel: +90 (312) 4133132
Faks: +90 (312) 2138346
E-posta: [email protected]
Web    : https://iegm.meb.gov.tr