Kayseri'de kavurucu sıcaklara şiddetli yağmur molası! Meteoroloji uyardı!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de kavurucu sıcaklara şiddetli yağmur molası! Meteoroloji uyardı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 06 Temmuz'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bugün parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 28 derece, en düşük sıcaklık ise 15 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 17°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 29°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın; kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kayseri'de kavurucu sıcaklara şiddetli yağmur molası! Meteoroloji uyardı!Kayseri'de kavurucu sıcaklara şiddetli yağmur molası! Meteoroloji uyardı!