Kayseri'de hafta sonu seçim var!

Kayseri'de hafta sonu seçim var. Peki kimler yeni yönetimini seçmek için sandık başına gidecek ve oy kullanacak? Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de hafta sonu seçim var!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de, 12.Bölge Eczacı Odası  52’ci Seçimli Olağan Genel Kurula hazırlanıyor. Genel Kurul Toplantısı yarın yapılacak. Oda'da 03 Eylül Pazar günü ise seçim yapılacak. Seçimli Genel Kurul Toplantısı Erciyes Kültür Merkezi Turkuaz Salonunda saat 13.00’te yapılacak. Eczacılar Odası'ndan yapılan açıklamada "Seçim  İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın denetiminde 03 Eylül 2023 Pazar günü saat: 09:00---17:00 saatleri arasında Köşk, Talas Bulvarı No:65 Melikgazi/ Kayseri (SGK Yanı) adresindeki Erciyes Kültür Merkezi Turkuaz Salonunda yapılacaktır" denildi. 
ÜYE LİSTESİ ASKIYA ÇIKTI
Kayseri Eczacı Odası Seçimi nedeniyle, Melikgazi 1. İlçe Seçim Kurulu tarafından onaylanan üye listesi Oda tarafından geçtiğimiz günlerde askıya çıkartıldı. Yasa gereği üye listesi 29 Ağustos 2023 Salı günü saat 17.00’ye kadar 3 gün süre ile askıda kaldı. 
Kayseri'de hafta sonu seçim var!OY KULLANMAYANA CEZA VAR
Diğer yandan 12.Bölge Kayseri Eczacı Odası yönetimi oda üyelerini de oy kullanma konusunda uyardı. Çünkü seçimli genel kurulda oy kullanmayanlar para cezası ödeyecek. TBMM’de kabul edilen yasaya dikkat çeken yönetim  “Geçerli bir mazeret olmaksızın Umumi Heyet Toplantılarına katılmayanlar ile seçimli toplantılarda oy kullanmayanlar yıllık üye aidatı kadar para cezası ile cezalandırılırlar” maddesine dikkat çekti. 
Kayseri'de hafta sonu seçim var!
İŞTE MECLİS'TE KABUL EDİLEN O UYARININ AYRINTILARI
TBMM’de 23/02/1995’te kabul edilen 4078 sayılı yasa ve 6643 sayılı yasanın 8.maddesi gereği;
A. Maddesine göre: Oda Umumi Heyeti’nin her nevi toplantılarına Oda üyelerinin katılmaları ve seçimli toplantılarda da ayrıca oy kullanmaları zorunludur. Geçerli bir mazeret olmaksızın Umumi Heyet Toplantılarına katılmayanlar ile seçimli toplantılarda oy kullanmayanlar yıllık üye aidatı kadar para cezası ile cezalandırılırlar.
B. Genel Kurula Katılan eczacılarımızın oy kullanabilmeleri için kimlik belgelerini bulundurmaları zorunludur. (Nüfus Cüzdanı, ehliyet, Pasaport) gibi.
C. Mazeret belgelerini gönderecek olan eczacıların;
a. Hasta olanların raporlarının Resmi Kurum doktorunca onaylanması,
b. Geçerli mazeret dilekçesi gönderecekler, dilekçelerini Genel Kurul yapıldığı tarihte Divan Başkanlığı’na veya Genel Kurul bitiminden itibaren bir hafta içerisinde Odaya göndermeleri zorunludur.
c. Odamıza bağlı ilçe eczanelerden nöbetçi olanların nöbet çizelgelerini mahallin en yüksek Sağlık Amirine onaylatılmış olarak göndermeleri zorunludur.
d. Belirtilen süre içerisinde mazeret bildirmeyen veya mazereti geçersiz kabul edilenlere belirlenen ceza yine 6643 sayılı yasanın 49. maddesi uyarınca tahsil edilir.