Kayseri'de FETÖ operasyonu: 46 gözaltı var!

FETÖ'ye yönelik operasyonların ardı arkası kesilmiyor. Kayseri'ni de de bu kapsamda operasyon düzenlendi. Operasyona yöelik detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya paylaştı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de FETÖ operasyonu: 46 gözaltı var!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Ankara merkezli, içlerinde Kayseri'nin de yer aldığı 28 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen KISKAÇ-16 operasyonlarında 46 şüpheli yakalandı.

Kayseri'de FETÖ operasyonlarının ardı arkası kesilmiyor

Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda, "Ankara merkezli 28 ilde FETÖ'nün Emniyet Mahrem Yapılanması içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslara yönelik düzenlenen KISKAÇ-16 operasyonlarında 46 şüpheli yakalandı. FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

Paylaşımında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; aralarında Ankara, Kayseri, İstanbul, Bursa, Adıyaman, Balıkesir, Hatay, Isparta, Konya, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Bilecik, Bitlis, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Tokat ve Uşak olmak  üzere 28 ilde FETÖ'ye yönelik  operasyon düzenlendi.

Kayseri'de FETÖ operasyonlarının ardı arkası kesilmiyor

Operasyonların detaylarına ilişkin bilgi veren Yerlikaya;
"Örgütün kendi içinde oluşturduğu hiyerarşiye göre hareket ettikleri, devletin farklı kademelerinde görev aldıkları, çeşitli görev ve vasıflardaki örgüt üyelerinin, kendilerine zimmetlenen emniyet mensubu şahıslarla toplantılar gerçekleştirdikleri, örgüte kazandırmaya çalıştıkları emniyet mensuplarıyla ilgili çeşitli faaliyetler planladıkları, emniyet personellerini aile, tayin ve sağlık durumlarına kadar takip ettikleri ve personellerini örgütün kendi içerisinde oluşturduğu kodlamalara göre kodladıkları ve örgütün 'mahrem yapılanması' içerisinde sorumlu düzeyde görev alanları da örgüte bağlılık durumuna göre kodlayarak, kişisel ve örgütsel bilgileri kaydettikleri tespit edildi." ifadelerini kullandı.