Kayseri'de dağıtıldı!

Kayseri'de Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara mama kabı dağıtıldı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de dağıtıldı!

Kayseri Erciyes Anaokulu tarafından sokak hayvanlarına yönelik etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevli personelleri de katılım sağladı.

Kayseri'de dağıtıldı!

Etkinlik kapsamında öğrencilere görevli personel tarafından sokak hayvanları için mama kabı, mama ve tanıtım dergisi dağıtıldı. Ayrıca, çocuklarla birlikte minik patili dostlar için mama ve su da bırakıldı.

Kayseri'de dağıtıldı!

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü personeli Veteriner Hekim Özlem Bozkaya,  katılımcılara Veteriner Hekimlik mesleği, hayvan sevgisi, evcil hayvan ve yabani hayvan konularında minik öğrencilere bilgi verdi.

Kayseri'de dağıtıldı!

Ayrıca, sokak hayvanlarını beslerken dikkat edilmesi gerekenler, beslenme odaklarına nasıl mama bırakılması gerektiği ve hijyen kuralları dikkate alınarak ne şekilde mama ve su verilmesi konuları da etkinlikte anlatıldı. Etkinlikte çocuklara sokak hayvanlarına yardım etmenin önemini de anlatıldı. 

Kayseri'de dağıtıldı!