Kayseri'de cumartesi kurulan pazar yerleri

Vatandaşların uğrak yeri olan semt pazarları, alıcıyla satıcıları buluşturuyor Peki Kayseri'de bugün kurulan pazar yerleri nerede? Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Kayseri'de cumartesi kurulan pazar yerleri
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Hem kaynaşma hem de alışveriş yapmak imkanı sunan semt pazarlarında vatandaşlar sebze, meyve başta olmak üzere birçok  ev ihtiyacını karşılıyor.

İnsanların sosyalleşmesine de katkı sunan semt pazarları Kayseri’de de farklı günlerde farklı bölgelerde kuruluyor. Vatandaşlar kendilerine en yakın kurulan pazarlara giderek, ihtiyaçlarını gideriyor. Sabahın erken saatlerinde Pazar kurma hazırlıklarına başlayan esnaf, kış aylarında saat 18.00’e yaz aylarında ise saat 20.00'ye kadar hizmet veriyor. Pazarlarda vatandaşlar, meyveden sebzeye, giyecekten, yöresel lezzetlere kadar bir çok ürünü bulabiliyor.

Dar gelirli vatandaşlara hitap eden pazarların, marketlere göre daha ucuz ve uygun olduğu düşünülüyor. Pazarlar aynı zamanda kurulu oldukları bölgelerde belediye zabıtaları tarafından denetleniyor.

01 Haziran Cumartesi günü kurulan semt pazarları

Kayseri'de cumartesi kurulan pazar yerleri