Kayseri'de Cumartesi günü pazar yerleri

Kayseri'de Cumartesi günü kurulan pazar yerleri. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Kayseri'de Cumartesi günü pazar yerleri
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Özellikle dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan semt pazarları, alıcıyla satıcıları buluşturuyor. Pazar kültürü Anadolu’da bir gelenek. Hem kaynaşma hem de alışveriş yapmak imkanı sunan semt pazarlarında vatandaşlar sebze, meyve başta olmak üzere birçok  ev ihtiyacını karşılıyor. 

İnsanların sosyalleşmesine de katkı sunan semt pazarları Kayseri’de de farklı günlerde farklı bölgelerde kuruluyor. Vatandaşlar kendilerine en yakın kurulan pazarlara giderek, ihtiyaçlarını gideriyor. 

Sabahın erken saatlerinde Pazar kurma hazırlıklarına başlayan esnaf, kış aylarında saat 18.00’e yaz aylarında ise saat 20.00'ye kadar hizmet veriyor. Pazarlarda vatandaşlar, meyveden sebzeye, giyecekten, yöresel lezzetlere kadar bir çok ürünü bulabiliyor. 

Dar gelirli vatandaşlara hitap eden pazarların, marketlere göre daha ucuz ve uygun olduğu düşünülüyor. Pazarlar aynı zamanda kurulu oldukları bölgelerde belediye zabıtaları tarafından denetleniyor.

16 Eylül Cumartesi günü Kayseri'nin farklı yerlerinde kurulan semt pazarları:

Pazar Adı  Adres
DANİŞMENTGAZİ PAZARI     ESKİŞEHİR BAĞLARI DANİŞMENTGAZİ MAHALLESİ REİS CADDESİ    
ALTINOLUK PAZARI     ALTINOLUK MAHALLESİ NESLİHAN SOKAK    
ANBAR PAZARI     ANBAR MAHALLESİ ANAMUR CADDESİ    
ARGINCIK     CUMHURİYET MAHALLESİ OSMANGAZİ CADDESİ    
GAZİOSMAN İSTASYON MAHALLESİ BAĞDAT CADDESİ    
ZÜMRÜT     ZÜMRÜT MAHALLESİ KADİRHAS CADDESİ    
Karaözü Halk Pazarı    
 
Karaözü Mah.38820 Sarıoğlan / KAYSERİ    
Sarız Pazarı     Bahçeli Mahallesi Pazar Yeri Sarız / KAYSERİ