Kayseri'de Cuma günü pazar yerleri...

Kayseri'de Cuma günü kurulan pazar yerleri. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Kayseri'de Cuma günü pazar yerleri...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Özellikle dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan semt pazarları, alıcıyla satıcıları buluşturuyor. Pazar kültürü Anadolu’da bir gelenek. Hem kaynaşma hem de alışveriş yapmak imkanı sunan semt pazarlarında vatandaşlar sebze, meyve başta olmak üzere birçok  ev ihtiyacını karşılıyor. 

İnsanların sosyalleşmesine de katkı sunan semt pazarları Kayseri’de de farklı günlerde farklı bölgelerde kuruluyor. Vatandaşlar kendilerine en yakın kurulan pazarlara giderek, ihtiyaçlarını gideriyor. 

Sabahın erken saatlerinde Pazar kurma hazırlıklarına başlayan esnaf, kış aylarında saat 18.00’e yaz aylarında ise saat 20.00'ye kadar hizmet veriyor. Pazarlarda vatandaşlar, meyveden sebzeye, giyecekten, yöresel lezzetlere kadar bir çok ürünü bulabiliyor. 

Dar gelirli vatandaşlara hitap eden pazarların, marketlere göre daha ucuz ve uygun olduğu düşünülüyor. Pazarlar aynı zamanda kurulu oldukları bölgelerde belediye zabıtaları tarafından denetleniyor.

1 Eylül Cuma günü Kayseri'nin farklı yerlerinde kurulan semt pazarları:

PAZAR ADI ADRES
HÜRRİYET PAZARI     AYDINLIKEVLER MAHALLESİ ZİYA PAŞA CADDESİ    
YEŞİLMAHALLE     YEŞİL MAHALLE İNEVLER SOKAK    
ZİYAGÖKALP     ZİYA GÖKALP MAHALLESİ GÜVERCİN SOKAK    
HACILAR İLÇE PAZARI     AŞAĞI MAHALLE MENDERES CADDESİ NO:4   
ALAMETTİN HALK PAZARI     ALAMETTİN KASABASI 38820 SARIOĞLAN / KAYSERİ 
MERKEZ SEMT PAZARI     KARAMUSTAFA PAŞA MAHALLESİ ETYEMEZ SOKAK