Kayseri'de Çarşamba günü pazar yerleri...

Kayseri'de Çarşamba günü kurulan pazar yerleri. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Kayseri'de Çarşamba günü pazar yerleri...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Özellikle dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan semt pazarları, alıcıyla satıcıları buluşturuyor. Pazar kültürü Anadolu’da bir gelenek. Hem kaynaşma hem de alışveriş yapmak imkanı sunan semt pazarlarında vatandaşlar sebze, meyve başta olmak üzere birçok  ev ihtiyacını karşılıyor. 

İnsanların sosyalleşmesine de katkı sunan semt pazarları Kayseri’de de farklı günlerde farklı bölgelerde kuruluyor. Vatandaşlar kendilerine en yakın kurulan pazarlara giderek, ihtiyaçlarını gideriyor. 

Sabahın erken saatlerinde Pazar kurma hazırlıklarına başlayan esnaf, kış aylarında saat 18.00’e yaz aylarında ise saat 20.00'ye kadar hizmet veriyor. Pazarlarda vatandaşlar, meyveden sebzeye, giyecekten, yöresel lezzetlere kadar bir çok ürünü bulabiliyor. 

Dar gelirli vatandaşlara hitap eden pazarların, marketlere göre daha ucuz ve uygun olduğu düşünülüyor. Pazarlar aynı zamanda kurulu oldukları bölgelerde belediye zabıtaları tarafından denetleniyor.

24 Mayıs Çarşamba günü Kayseri'nin farklı yerlerinde kurulan semt pazarları:

Pazar Adı    Adres
BELSİN PAZARI        
ANAFARTALAR MAHALLESİ HASAN ESAT IŞIK BULVARI
MİMSİN PAZARI        
MİMSİN ŞİRİNTEPE MAHALLESİ ŞEHİT SUAT HAYRİ DAL CADDESİ
KAYKOOP FATİH PAZARI
GESİ FATİH MAHALLESİ GÜN SAZAK CADDESİ
YENİŞEHİR YENİŞEHİR MAHALLESİ MERİH CADDESİ    
KAYABAŞI KAYABAŞI MAHALLESİ 14.VE 11. CADDE    
ÜRETİCİ PAZARI YENİDOĞAN MAH. ALPEREN CAD. ÜZERİ TALAS    
ÇARŞAMBA SEMT PAZARI BAHÇELİEVLER MAH.MEVLANA CAD.FERRUHA SK. ÜZERİ TALAS