Kayseri'de bugün yürüyüş var

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılar 37. gününde de artarak devam ediyor. Kayseri'den de İsrail'e sesler yükselişini sürdürüyor. Bu kapsamda Kayseri'de bugün yürüyüş düzenlenecek. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de bugün yürüyüş var
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nde 15 binden fazla yerin vurulduğunu bildirdi. Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada,İsrail’in saldırılarında 11 bin 78 kişinin öldürüldüğü bildirildi. Açıklamada, hayatını kaybedenlerden 4 bin 506’sının çocuk, 3 bin 27’sinin ise kadın olduğu belirtilmişti.
İsrail’in saldırıları sürerken Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar da sokağa dökülmeye devam ediyor. Bu kapsamda Gazze’ye destek için bugün Kayseri’de yürüyüş düzenlecek. 
Kayseri Filistin ile Dayanışma Platformu tarafından bugün saat 13.30’da Seyyid Burhaneddin’den Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş yapılacak. “Gazzeli anne ve çocuklar için sessiz çığlık yürüyüşü” sloganı ile yapılacak yürüyüşe isteyen herkes katılabilecek. 

Kayseri'de bugün yürüyüş var

Diğer yandan Erciyes Kadın Platformu da “El ele Gazze şeridi” başlığı altında Cumhuriyet Meydanı’nda buluşarak insan zinciri oluşturacak. Platformdan yapılan açıklamada Gazzeli vatandaşlar için herkes yürüyüşe davet edildi. Yine yürüyüşe gelenlerin yanında Türkiye ve Filistin bayrakları, kefiyeleri ve dözivlerini yanında getirmeleri istedindi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 
“İsgalci Israil'in yillardir Filistin genelinde ve Gazze'de gerçekleştirdiği işgal ve zulümlerin 7 Ekim'den bu yana sürekli artan saldırılarla bir soykırıma dönüştüğüne şahitlik ediyoruz. Zalim israil, tüm dünyanın gözleri önünde mülteci kamplarını, okulları, fırınları, yaralı taşıyan ambulansları ve hastaneleri vuruyor. Uluslararası yardım konvoylarına dahi saldıryor ve Refah Sınırr Kapısı’nı da fiili olarak devre dışı bırakmaya çalışıyor. Biz sadece hepiniz gibi gördükleri nedeniyle yüreği yanan anneler, babalar, işçiler, memurlar, öğrenciler, öğretmenler her kesimden her meslekten, bir sey yapamamanın utancı ile daha fazla yaşamak istemeyen insanlarız. Gazze şeridi içerisine hapsedilerek yok edilmek istenen kardeşlerimize desteğimizi göstermek için bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz. 12 Kasım Pazar günü saat 15.00'te Cumhuriyet Meydanı’ndan Sivas Caddesi ve Düvenönüne kadar bir insan zinciri oluşturacağız. Gelin el ele verelim ve oluşturacağımız Gazze şeridi ile soykırım altındaki kardeşlerimizin sesi olalım. Susmuyoruz, unutmuyoruz, gevşemiyoruz. Filistin için, Gazze için ayaktayız. Türkiye ve Filistin bayraklarınızı, kefiyelerinizi, evinizde hazırlayacağız dövizleri yanınızda getirmeyi unutmayın! İnsanlik için, Gazzeli çocuklar için 12 Kasım Pazar günü buluşalım.”

Kayseri'de bugün yürüyüş var