Kayseri'de bugün vefat edenler (8 Temmuz Pazartesi)

Kayseri'de bugün 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın bilgilerini sizler için derledik. Detaylar Kayseri Olay'ın haberinde.

Kayseri'de bugün vefat edenler (8 Temmuz Pazartesi)
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Ölüm kelimesi hayat kelimesinin karşıtı olarak bilinir. Arapça’da vefat, mevt gibi anlamlara gelen ölüm kelimesinin karşılığı Türkçede hayatın sona ermesidir. Genellikle ruhun bedenden ayrılması olarak da tanımlanabilir. Ölüme bakış kültür ve inanca göre değişir. Kimisi cenazesini toprağın altına koyarken kimisi ise yakarak küllerini savurur. Herkesin ortak inanış ise kişinin maddi hayat kaynağının bitmesidir. 

Kayseri Olay haber merkezi olarak Kayseri’de vefat eden vatandaşlarımızın bilgilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgilere göre vefat eden vatandaşlarımızın bilgileri şöyle:

1959 Develi doğumlu Hamit Güneş’in cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde saat 14.30'da kılınan cenaze namazının ardından Erkilet Bülbülpınarı Mezarlığına defnedildi.

1958 Kayseri doğumlu Hatice İncetoprak’ın cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde öğle namazna müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlığına defnedildi.

1958 Kangal doğumlu Vedat Öztürk’ün cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde öğle namazna müteakip kılınan cenaze namazının ardından Erkilet Bülbülpınarı Mezarlığına defnedildi.