Kayseri'de bugün hava nasıl olacak?

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de kar yağışının etkili olmaması ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi insanları endişelendirirken meteorolojiden alınan verilere göre bugün parçalı, zamanla çok bulutlu, bölge genelininin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 16 derece, en düşük sıcaklık ise -1 derece olacak.

Bölge genelinin parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normalleri altında seyredeceği ön görülüyor. Rüzgar güneyli, gece saatlerinden sonra batılı yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra güneyli ve zamanla batılı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve karbonmonoksit kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak?