Kayseri'de bisikletçiler yeni yönetimini seçti!

2020 senesinde Kayseri'de kurulan Argos Bisiklet Derneği Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirdi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Kayseri'de bisikletçiler yeni yönetimini seçti!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

2020 senesinde Kayseri'de kurulan Argos Bisiklet Derneği Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran dernek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Yapılan Genel Kurul Toplantısı sonucunda derneğimiz başkan ve yönetim kurulu değişmiştir. Yeni yönetim kurulu şu şekildedir; Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Sunu, Mehmet Arslan, Rıfat Behram Soyuğur ve Şükrü Taş olmuşlardır. Yeni yönetim kurulumuz hayırlı uğurlu olsun."

Kayseri'de bisikletçiler yeni yönetimini seçti!

Argos Bisiklet Derneği kimdir? 

İlk olarak argos bisiklet grubu olarak 2011 yılında kurulmuştur. 2020 yılının aralık ayında ise resmi olarak dernek statüsü kazanmıştır. Argos ismi Erciyes dağının mitolojik dönemlerdeki adından esinlenerek seçilmiştir. Derneğin simgesi Erciyes dağını anlatmak için ters "V" harfidir.

Kayseri'de bisikletçiler yeni yönetimini seçti!

Diğer yandan dernek web sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile derneğin kuruluş amacını şu şekilde anlatmıştır; "Amacımız öncelikle kendi sağlığımızdan başlamak üzere tüm toplumun beden ve ruh sağlığına katkı sağlamaktır. İyi olacağına inandığımız bisiklet sporunu ve aynı zamanda kültürünü yakın çevremizden başlayarak kendi iş, okul, aile, mahalle ve Kayseri halkına örnek teşkil edecek şekilde bisiklet sporunu yaparak bu sporu sevdirmek yaşam tarzı haline dönüştürmektir."