Kayseri'de binlerce çalışanı ilgilendiriyordu... Bakan kapıları kapattı!

Kayseri'de de binlerce çalışanı ilgilendiren habere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan son noktayı koydu. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de binlerce çalışanı ilgilendiriyordu... Bakan kapıları kapattı!

Kayseri’de binlerce çalışanı ilgilendiren iddia dün gündeme bomba gibi iddia düşmüştü. İddialara göre, temmuz ayında asgari ücrete yüzde 15 oranında ara zam yapılacağı, kararı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği ifade edilmişti. Türkiye’de milyonlarca Kayseri’de binlerce vatandaşı heyecanlandıran bu haberin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan iddialara son noktayı koydu. 

Bakan kapıları kapattı! Kayseri'de binlerce çalışanın hayali suya düştü

Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi parlamento gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecininin "Asgari ücrette ara zam olacak mı?" sorusu üzerine Işıkhan, "Asgari ücrette herhangi bir artış olamayacak. Geçen aralık ayında da biz bunu ifade ettik. Göstergeler de çok olumlu geliyor. İnşallah aralık ayında asgari ücreti belirlemek üzere bir araya geleceğiz." yanıtını verdi.

Amaçlarının geçici refahı sağlamak olmadığını vurgulayan Işıkhan, kalıcı refahı sağlamak için böyle bir karar aldıklarını ifade etti. Işıkhan, bunun neticelerini yılsonuna doğru enflasyon düşüşüyle birlikte göreceklerini bildirdi.

Refah payı da gündemde yok

Bir gazetecinin "Emekliye enflasyon farkının haricinde bir refah payı gündeme gelebilir mi?" sorusu üzerine Işıkhan, "Şu an gündemimizde yok. Zaten toplu sözleşme gereği yapılacak artışlar olacak. Refah payı ile ilgili şu an bir çalışmamız yok." diye konuştu.