Kapalı Kale'den sert tepki: Şerefimizden taviz vermeyiz

Kapalı Kale, Erzurumspor futbolcusu Yaw Ackah'ın gördüğü kırmızı kartın kasıtlı olmadığına dikkat çekerek,  tepki gösterdi.

Kapalı Kale'den sert tepki: Şerefimizden taviz vermeyiz
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayserispor Taraftar Derneği Kapalı Kale’den Yaw Ackah açıklaması. Kapalı Kale, Erzurumspor futbolcusu Yaw Ackah’ın gördüğü kırmızı kartın kasıtlı olmadığına dikkat çekerek, şike iddialarına tepki gösterdi.
Kapalı Kale, Ganalı’nın Kayserispor’da da disiplinsiz hareketlerden dolayı yaptığı hareketlerin olduğuna vurgu yaparak, “Gün içerisinde Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile oynadığımız lig maçında, kiralık olarak tarafımızdan istenilerek transfer edilen 22 yaşındaki Yaw Ackah adlı futbolcunun, maç esnasında agresif bir şekilde faul yapması, üzerine de itirazlarıyla kırmızı kart görerek, oyun dışına atılması, oyuncunun şahsi meselesidir. Takımımızda, şanlı Kayserispor formasıyla da birçok kez disiplinsiz ve fevri davranışı bulunan Yaw Ackah’ın, geçmiş maçlarımızdaki bireysel hataları herkesin malumudur. Tüm Türkiye kamuoyu biliyor ki, bu ülkede yönetimsel ve hakemsel anlamda ağzı yanan baştaki kulüplerden bir tanesiyiz. Fakat, biz bu meseleleri dillendirmekten usandık. Buna rağmen rakip takımın içerisindeki problem, Kayserispor’un şerefli alnına bir leke olarak sürülmek istenmektedir. Şanlı Kayserispor camiası, tarihiyle ve dürüst futboluyla her zaman adından söz ettirmiştir. Biz Kapalı Kale gurubu olarak, Kayserispor’un her alanda menfaatlerini göz etmekle yükümlüyken, her daim şerefli bir futbolun yanında, futbolda şikenin ve siyasetin karşısında bulunduk. Bir çok kez hakkımızla yenilmeyi bildiğimiz gibi, alt liglere düşerek, dipleri gördüğümüz oldu.  Haklının ve hakkın yanında olarak yine yeniliriz, yine dipleri görürüz, fakat şerefimizden taviz vermeyiz! Şanlı Kayserispor’un alnına çalınmak istenen kara lekeye asla müsamaha göstermeyeceğimiz gibi, kirli oyunları aydınlığımızla bozmasını da biliriz!” ifadeleri kullanıldı.  
Erzurumspor kulübü, Kayserispor’dan kiralanan Yaw Ackah’ı kadro dışı bıraktı ve sözleşmesinin fesholacağını açıkladı.