İŞKUR açıkladı: Başvurular başladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) proje destek duyurusu yaptı. Buna göre kendi işini kuracaklara destek verilecek.

İŞKUR açıkladı: Başvurular başladı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 2023/2’nci dönemine ilişkin engelli ve eski hükümlü proje başvuruları başladı. Buna göre, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verileceği ifade edildi. 
DESTEĞİN AMACI NE?
Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olarak ifade edildi. 
Buna göre belirlenen başvuru rehberlerine göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenecek. Son başvuru tarihi 9 Haziran olarak duyuruldu.
İŞKUR açıkladı: Başvurular başladı!Diğer yandan söz konusu destekler engelli girişimci adayları için 150 Bin TL, eski hükümlü girişimcilere de 110 bin TL'ye kadar hibe veirlecek. İŞKUR’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  Desteklenecek projeler; Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik hibe desteği projeleri; Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 9 Haziran 2023 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir.
Diğer Projeler: Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 9 Haziran 2023 tarihi mesai saati sona erene kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize iletmesi gereklidir.
İŞKUR açıkladı: Başvurular başladı!

SÖZ KONUSU İŞKUR DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN