İş insanı Genç başvurusunu yaptı!

CHP'de 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı başvuruları sürüyor. Hareketliliğin yaşandığı partide İş insanı Aşkın Genç de başvurusunu yaptı.

İş insanı Genç başvurusunu yaptı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İş İnsanı Aşkın Genç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili aday adaylığı için başvurusunu parti genel merkezinde yaptı. Genç, “Ülkemizin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili adaylığı için resmî müracaatımızı gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. 
İş insanı Genç başvurusunu yaptı!“Genel Başkanımız ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı yani 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi başlıyoruz” diyen Genç, aday adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi: Beyin göçünün son yıllarda geldiği noktayı hep beraber gözlemliyoruz. Ekonomide her zaman dünyanın ilk 17 ülkesi arasında olan Türkiye, iktidar döneminde ilk defa 21’inci sıraya kadar düşmüştür. Kişi başına düşen milli gelirimiz 12 bin dolarlardan 8 bin dolara gerilemiş, üretim ve ihracatta ise bu başarı bir türlü yakalanamamıştır. 2023 yılı için ihracatta 500 milyar dolar hedef konmuştur. Şu anda geldiğimiz noktada 250 milyarda kalmıştır. Şehrimiz Anadolu’nun cennet köşelerinden bir tanesidir. Bu şehir son 21 yılda milletvekilleri, bakanlar ve cumhurbaşkanı çıkardı. Son seçimlerin tamamında milletvekilliklerini büyük ölçüde AK Parti’ye verdi. Bunların karşılığında şehrimiz çok bir şey görmedi. Bina kat yüksekliği oranında Türkiye’de birinci olduk. Bu bir başarı mı? İnşallah sizlerin oylarıyla seçildiğimde ve biz iktidara geldiğimizde Kayseri-Ankara otoyolunu yaptırmak ve Ankara-Kayseri hızlı tren seferlerini başlatmak benim boynumun borcu olsun. Savunma sanayi imalatında ve turizmde Kayseri’yi ülkemizin önder kentlerinden birisi yapmak içinde elimden geleni yapacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. Genel Başkanımız ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı yani 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi başlıyoruz.
İş insanı Genç başvurusunu yaptı!