İndirim kısa sürdü! Zam geliyor

Önceki gün akaryakıt ürünlerinden motorine gelen indirim kısa sürdü. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

İndirim kısa sürdü! Zam geliyor

14 Kasım Salı günü akaryakıt grubundan motorine 1,63 TL’lik indirim gelmişti, bugün gece yarısından sonra ise tekrar motorine zam geliyor. Önceki gün akaryakıt ürünlerinden motorine Brent petrol son üç hafta içinde yaklaşık 12 dolar düşerek 80 doların altını test etmesiyle 1.63 TL’lik indirim gelmiş ve pompaya yansımıştı. 16 Kasım 2023 Perşembe gününden itibaren ise Brent petroldeki düşüşün durmasından dolayı motorine 1.14 TL zam gelmesi bekleniyor. Benzin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

İndirim kısa sürdü! Zam geliyor

Akaryakıttaki son durum hakkında görüşlerini aldığımız Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Kayseri Bölge Başkanı İbrahim Polat, Kayseri Olay Haber Merkezine yaptığı açıklamada: "Brent petroldaki düşüşün durması ve döviz kurlarındaki hareketlilikten dolayı akartakıt ürünlerinden motorine 16.11.2024  Perşembe gününden geçerli olmak üzere 1.14 TL fiyat artışının bekleniyor.” dedi.
Fiyatlar ise rafineri uzaklıkları ve kâr marjlarına göre bayiler, iller ve ilçeler arasında farklılık gösterebiliyor.

Brent petrol nedir?

Kuzey Denizi'nden 1960 yıllarında çıkarılmaya başlanan bir ham petrol karışımıdır. Hafif, tatlı bir ham petrol çeşidi olarak kabul edilir. Ham petrol ise, yeryüzünden çıkarılan ve rafine edilerek petrol ürünlerine dönüştürülen doğal bir kaynaktır. Brent petrol ise fiyatı 82 Dolar’dan işlem görüyor.