İlçeleri tek tek paylaşan CHP İl Başkanı Özer: Kim bu yabancılar?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'in paylaştığı verilere göre Kayseri'de yabancılar en çok Melikgazi'de ana taşınmaza sahip. Melikgazi'de 33 bin 670 metrekare, Develi'de 4 bin 40 ve Hacılar'da yabancıların ana taşınmaz hisse oranı 2 bin 837.

İlçeleri tek tek paylaşan CHP İl Başkanı Özer: Kim bu yabancılar?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, yabancılara toprak satışının tartışıldığı şu günlerde dikkat çeken bir tablo paylaştı. Özer, Kayseri ilçelerine ait yabancı kişilere satılan arsa, arazi, tarla, bağ ve bahçe gibi taşınmazların istatistiklerine dikkat çekti. Verilere göre, Kayseri’de yabancılar en çok Melikgazi’de ana taşınmaza sahip. Melikgazi’de 33 bin 670 metrekare, Develi’de 4 bin 40 ve Hacılar’da yabancıların ana taşınmaz hisse oranı 2 bin 837. Bu verileri paylaşan CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Kim bu yabancılar?” sorusunu yöneltti. 
“VATANDAŞIMIZ EV  BULAMAZ, KİRASINI ÖDEYEMEZKEN, YABANCILARA KONUT SATIŞLARI YÜZDE 81,8 ARTARAK, REKOR KIRDI”
“Yabancılara konut satışları geçtiğimiz yaz, yüzde 81,8 artarak, rekor kırdı” diyen 
Özer, “Vatandaşımız bırakın ev almayı artık hayalini kuramazken, kiralık ev bulamazken, bulsa bile kirasını ödeyemezken yabancılara parsel parsel satışlar, 400 bin dolara Türk vatandaşlığı pazarlayanlar” ifadelerini kullandı. 
İlçeleri tek tek paylaşan CHP İl Başkanı Özer: Kim bu yabancılar?
“SAHİ SINIRLAR YOL GEÇEN HANINA DÖNMÜŞKEN, KİM BU YABANCILAR?”
CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, açıklamasında şunları söyledi: Türkiye’de son beş yılda yabancı gerçek kişiler, 10 bin 419 ana taşınmaz (arsa, arazi, tarla, bağ, bahçe vb.) 197 bin 555 de konut, işyeri vb. taşınmaz satın aldı. Konut satışları geçtiğimiz yaz, yüzde 81,8 artarak, rekor kırdı. 2017 yılından bu yana yabancılara 200 bin konut ve işyeri satılmış. Bu satışın 62 bini geçen yıl gerçekleşmiş. Yani son 5 yıldaki toplam satışın yaklaşık üçte biri 2021 yılında gerçekleşmiş. Kıyılarımız, ormanlarımız, köylerimiz, topraklarımız… Vatandaşımız bırakın ev almayı artık hayalini kuramazken, kiralık ev bulamazken, bulsa bile kirasını ödeyemezken yabancılara parsel parsel satışlar, 400 bin dolara Türk vatandaşlığı pazarlayanlar... Merak edenler için resmi verilerle Kayseri’deki bazı durumlar… Sahi sınırlar yol geçen hanına dönmüşken, kim bu yabancılar?
İŞTE İLÇE İLÇE DİKKAT ÇEKEN O VERİLER...
İlçeleri tek tek paylaşan CHP İl Başkanı Özer: Kim bu yabancılar?