İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personel alımı yapacak! İşte aranan şartlar...

Kayseri Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapacak. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personel alımı yapacak! İşte aranan şartlar...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde 6 ay süreli kamu hizmeti faaliyetlerini desteklemek üzere 20 kişilik geçici süreli Toplum Yararın Program (TYP) kapsamında personel alımı gerçekleştirilecek. 

Başvurular 9 Haziran Pazar günü başlayıp 13 Haziran Perşembe günü sona erecek. Sonuçlar ise 26 Haziran Çarşamba günü noter huzurunda çekilecek kura ile belli olacak. 
Başvurular www.iskur.gov.tr, ALO -170 veya e-devlet adresinden yapılabilecek. 

Katılımcılarda aranan şartlar ise şöyle: 

a) Programa başvuru ve program başlangıç tarihi itibariyle işsiz olmak,
b) 18 yaşını tamamlamış olmak (Mevzuat gereği 35 yaş altı erkekler ikinci listede değerlendirilecektir.)
c) Öğrenci olmamak ve uzaktan eğitim alıyor olmamak,
a. Açık öğretim öğrencileri katılabilir
b. Öğrencilik durumunu donduranlar katılamaz
d) Hane geliri 25.503,18 TL'nin altında olmak,
(Aynı adreste oturan kişilerin toplam kazancı net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP ye katılmaz)
Hane Gelir şartı kontrolü; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, program başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'ye katılamaz. Şartlarını taşımadığı tespit edilen katılımcıların o ana kadarki yapılan tüm ödemeler geri alınarak katılımcı tüm İŞKUR kurs ve programlarından 24 ay süreyle yasaklanacaktır.
TYP uygulama alanıyla uyuşmayan suç kaydı olan ya da TYP' ye devam etmesi durumunda diğer katılımcılar ve hizmet alan kişiler açısından sakınca oluşturabilecek asayiş sorunları tespit edilenler programa dâhil edilmeyecektir.